Wiadomości

Wójcicki miażdży przeciwników [film]

22 października 2018, 00:40, mk
Wszystko wskazuje na to, że Jacek Wójcicki powtórzy swój sukces sprzed 4 lat. Obecnie urzędujący prezydent Gorzowa Wielkopolskiego dosłownie miażdży wszystkich swoich kontrkandydatów.

Już po otrzymaniu wyników z kilku okręgów wyborczych widać było wyraźną przewagę Jacka Wójcickiego. Ponad 60% poparcie oznaczało, że drugiej tury wyborów raczej nie będzie. Według tych wyliczeń drugą pozycję może zająć Sebastian Pieńkowski z PiS (ok. 17%), później Marta Bejnar-Bejnarowicz (ponad 9%), Robert Surowiec (7%) i Ryszard Kneć – 4%.

Obecny prezydent miał nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się w pierwszej turze. 4 lata temu Wójcicki wygrał z wieloletnim włodarzem miasta – Tadeuszem Jędrzejczakiem. - Tak ogromnej przewagi już na samym początku spływania głosów z komisji się nie spodziewałem. Tym bardziej że moi kontrkandydaci prowadzili bardzo poważną kampanię wyborczą - mówił Jacek Wójcicki.


W sztabie Prawa i Sprawiedliwości w Gorzowie zebrani uczestnicy wieczoru wyborczego zaczęli rozchodzić się już po 23. - Jeśli te wyniki się potwierdzą, to pogratuluję Jackowi Wójcickiemu zwycięstwa - mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com Sebastian Pieńkowski z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem drugi, ale nie jestem w drugiej turze. Dziękuje wszystkim, którzy na mnie głosowali, dziękuję sztabowi za zaangażowanie - dodał Pieńkowski.

Zawiedziona z pierwszych doniesień wyborczych była też Marta Bejnar-Bejnarowicz. - Liczyłam, że mieszkańcy naszego miasta mają dużo większą świadomość zmian, które są potrzebne w Gorzowie. Liczyłam na lepszy wynik, ale mówi się trudno. Przed nami ciężka praca w Radzie Miasta, na której się skupimy – mówiła z kolei Marta Bejnar-Bejnarowicz z Kocham Gorzów.

Zupełnie inna atmosfera panowała w sztabie Koalicji Obywatelskiej. - Zrobiliśmy świetną kampanię, więc jestem zadowolony. Teraz skupiamy się na tym, jak będzie wyglądała Rada Miasta. Pierwsze wyniki pokazują, że wyniki są wyrównane-powiedział nam Robert Surowiec.

Wyniki wyborów możecie śledzić na bieżąco w naszej relacji, która dostępna jest TUTAJ

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości