Kto rozbuduje szkołę na Górczynie?

20 października 2018, 12:28, ak
fot. Pracownia projektowa Portal PP
Gorzowski magistrat ogłosił drugi przetarg na wybór wykonawcy, który zajmie się rozbudowę szkoły podstawowej przy ul. Szarych Szeregów. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 5 listopada. Władze Gorzowa liczą, że tym razem oferty potencjalnych wykonawców będą niższe, niż w pierwszym postępowaniu.

Władze Gorzowa ogłosiły drugi przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół nr 20 przy ul. Szarych Szeregów poprzez budowę nowego skrzydła budynku oraz obiektów sportowych i rekreacyjnych wraz z urządzeniami budowlanymi, małą architekturą, ogrodzeniami i zmianą zagospodarowania terenu. Magistrat czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 5 listopada

Prace przy rozbudowie szkoły zostaną podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych. Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci. Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na roboty budowlane i ukończenie inwestycji do 31 października 2019 roku.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.

Pierwszy przetarg został unieważniony w maju 2018, ponieważ cena zaproponowana przez wykonawcę, przewyższała budżet który miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji prawie dwukrotnie. Władze Gorzowa zamierzały wydać na rozbudowę szkoły 6,5 mln zł. Natomiast do przetargu złożono jedną ofertę. Zgłosiło się konsorcjum firm PPUH Drew-Plast Dariusz Mazowiecki i Usługi Ogólnobudowlane Pak-Bud Zbigniew Pakuła, które zaproponowało kwotę 12 mln 866 tys. zł za wykonanie inwestycji.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości