Gorzów: Korepetycje z tych przedmiotów są najdroższe w Polsce

19 października 2018, 09:41, inf. prasowa
Korepetycje z wiedzy o społeczeństwie i nauczania początkowego w Gorzowie są najdroższe w Polsce. W innych miastach za godzinę tych zajęć zapłacimy dużo mniej.

Korepetycje czy jak mówią na nie uczniowie “korki” są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży. Na dodatkowe lekcje decydują się zarówno osoby, które zdają egzaminy podsumowujące naukę, ale też uczniowie, którym nie idzie zbyt dobrze nauka i chcą polepszyć swoje stopnie. Gorzów pod tym względem nie jest wyjątkiem.

W internecie można znaleźć ogłoszenia od nauczycieli malarstwa, języka polskiego dla cudzoziemców, ale też popularnych przedmiotów takich jak matematyka, historia czy język polski. Uczniowie najczęściej decydują się na dodatkowe lekcje matematyki, chemii czy języka angielskiego, ale według “Raportu z cen korepetycji 2018” najwyższe stawki za godzinę w Gorzowie Wielkopolskim mają nauczyciele wiedzy o społeczeństwie i nauczania początkowego.

- Nauczyciel WOSu w Gorzowie bierze za 60 min lekcji średnio 78 zł. W Radomiu, drugim mieście pod względem ceny z tego przedmiotu, bierze się za lekcje o 17 złotych mniej. A w Opolu średnia cena jest niższa o ponad 47 złotych. Droższe niż w innych miastach są też lekcje nauczania początkowego, gdzie za godzinę zajęć trzeba zapłacić 66 zł. Natomiast średnie ceny godziny zegarowej z nauczania początkowego w innych miastach Polski kształtują się na poziomie od około 30 zł do ok. 45 zł. Ponadto w Gorzowie nie ma natomiast ofert korepetycji z informatyki czy matematyki wyższej - tłumaczy Joanna Arłukowicz z serwisu e-korepetycje.net.

Gorzów pod względem średniej stawki za godzinę korepetycji ze wszystkich przedmiotów wyprzedza takie miasta jak Łódź, Kielce czy Zieloną Górę, która jest jednym z tańszych miast dla osób potrzebujących zajęć dodatkowych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości