Wiadomości

Pijani kierowcy doprowadzili do wypadku [film i zdjęcia]

14 października 2018, 17:28, ak
fot. Anna Kluwak
W niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Mickiewicza w Gorzowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – fiata i mercedesa. Kierowcy obu samochodów byli pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w niedzielę 14 października około godz. 17 na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Mickiewicza. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – fiat i mercedes. Na miejsce została wysłana policja, pogotowie i straż pożarna.

Według wstępnych ustaleń kierujący mercedesem jechał ul. Mieszka I w kierunku centrum, natomiast kierowca fiata ul. Mickiewicza w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich. Jeden z kierowców musiał wymusić pierwszeństwo przejazdu i przejechać na czerwonym świetle, przez co doprowadził do wypadku. Natomiast każdy z mężczyzn twierdził, że wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle.

- Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że obaj kierowcy są pod wpływem alkoholu. Kierujący fiatem miał w organizmie 0,5 promila alkoholu, natomiast mężczyzna kierujący mercedesem miał aż 1 promil alkoholu. Zarówno kierowca fiata, jak i mercedesa stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W ustaleniu, kto wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia ma pomóc nagranie z monitoringu miejskiego.

Fotoreportaż


1/5 Zderzenie fiata i mercedesa

1/5 Zderzenie fiata i mercedesa

2/5 Zderzenie fiata i mercedesa

2/5 Zderzenie fiata i mercedesa

3/5 Zderzenie fiata i mercedesa

3/5 Zderzenie fiata i mercedesa

4/5 Zderzenie fiata i mercedesa

4/5 Zderzenie fiata i mercedesa

5/5 Zderzenie fiata i mercedesa

5/5 Zderzenie fiata i mercedesa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości