Wiadomości

Utrudnienia przy Sulęcińskiej

12 października 2018, 11:14, red
fot. archiwum
Wykonawca przebudowy ul. Sulęcińskiej w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu prac. Dlatego też droga zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Osadniczą do Kanału Różkowieckiego. A to oznacza utrudnienia i objazd dla autobusów MZK.

Pierwszy etap remontu ul. Sulęcińskiej objął przebudowę wodociągu wzdłuż drogi. Natomiast w sobotę 13 października firma Budomex przystąpi do kolejnego etapu, który tym razem będzie wiązał się z zamknięciem ul. Sulęcińskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Osadnicza do Kanału Rożkowieckiego.

Zamknięcie fragmentu drogi oznacza objazdy i utrudnienia dla kierowców, a także dla autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. W związku z tym nastąpią zmiany tras linii autobusowych obsługujących Zieleniec, Łagodzin i miejscowości na terenie gminy Deszczno.

Autobusy MZK pojadą następującymi trasami:

Linia nr 112: Zakład Energetyczny/Śląska- Pole Golfowe – Grobla - Koniawska – Kasprzaka – Łagodna – Łagodzin – (wybrane kursy: Krasowiec – Bolemin – Kiełpin); powrót z Kiełpina/Łagodzina ulicami: Łagodna – Kasprzaka i od Mostu Koniawskiego powrót na stałe trasy.

Linia nr 127: Zakład Energetyczny/Śląska- Pole Golfowe – Grobla – (wybrane kursy przez ulice: Kobylogórska – Krótka) - Koniawska – Sulęcińska – Zuchów (tymczasowa pętla); powrót z pętli Zuchów ulicami: Sulęcińska – Koniawska i od Mostu Koniawskiego powrót na stałą trasę.

Linia nr 118: w wybranych kursach do Gorzowa od przystanku Karnin pojedzie drogą serwisową i ul. Sulęcińską (obowiązują przystanki Zieleniec i Zuchów) omijając przystanki Pszenna i Zieleniec.

Linia nr 133: Zakład Energetyczny – Grobla - Koniawska – Kasprzaka – Ulim – Dzierżów – Płonica – Bolemin – Krasowiec – Łagodzin – Łagodna – Kasprzaka – Koniawska – Grobla – Orląt Lwowskich.

Zawieszone zostają przystanki Pszenna, Willowa przy ulicy Sulęcińska oraz dla wybranych kursów linii nr 118 przystanki Pszenna, Zieleniec przy ulicy Poznańska.

Zakres prac przy ul. Sulęcińskiej

Ulica Sulęcińska ma zostać wyremontowana od kanału Różkowieckiego do skrzyżowania z ul. Zuchów. W ramach prac zaplanowano przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi - ul. Osadniczą, ul. Niwicką, ul. Willową, ul. Junacką oraz ul. Zuchów. Ponadto przebudowie ulegnie zjazd publiczny na drogę wewnętrzną z ul. Ludową oraz inne zjazdy publiczne i indywidualne na posesje przyległe.

Ponadto zaplanowano budowę chodnika na odcinku ok. 1500 metrów po obu stronach ulicy, siedmiu peronów autobusowych, przebudowę zjazdów oraz przebudowę przepustu drogowego oraz budowę sześciu przejść dla pieszych, w tym 5 o podwyższonym standardzie. Prace powinny zakończyć się do 15 grudnia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości