Spłonął autokar przewożący dzieci [zdjęcia]

9 października 2018, 13:21
fot. czytelniczka
Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Dobrojewo. Podczas wycieczki szkolnej, autobus którym były przewożone dzieci z Gorzowa zapalił się. Chociaż pojazd doszczętnie spłonął, to nikomu na szczęście nic się nie stało.

Informacje o pożarze autobusu otrzymaliśmy na nasz dyżurny numer telefonu 45 00 66 400 od jednej z czytelniczek, której dziecko uczestniczyło w wycieczce szkolnej. Do zdarzenia doszło w okolicach leśniczówki w Dobrojewie.

– Jak zobaczyłam zdjęcia, które przesłało moje dziecko, to aż zdębiałam – opowiada nam czytelniczka. Autobus spłonął doszczętnie, jednak dzieciom udało się w porę opuścić pojazd.

Autokar zaczął płonąć, gdy dzieci wracały z wycieczki edukacyjnej. Byli to uczniowie gorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 9 – z klas 2 i 3. Łącznie w wycieczce brało udział 61 osób, w tym 55 dzieci i 5 opiekunów.

Nikomu na szczęście nic się nie stało, dzieci były jedynie bardzo przestraszone. Jak zapewniają wychowawcy, dzieci są obecnie pod ich opieką i nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Przewoźnik ma niebawem podstawić dodatkowy autokar, którym dzieci wrócą do Gorzowa.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Ogień w pewnym momencie przeniósł się na pobliski las, ale sytuacja została szybko opanowana.

Fotoreportaż


1/5 Pożar autokaru

1/5 Pożar autokaru

2/5 Pożar autokaru

2/5 Pożar autokaru

3/5 Pożar autokaru

3/5 Pożar autokaru

4/5 Pożar autokaru

4/5 Pożar autokaru

5/5 Pożar autokaru

5/5 Pożar autokaru

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości