Bartosz Zmarzlik był bezbłędny w swoich czterech pierwszych startach. Niesamowity pokaz umiejętności pokazał już w biegu otwarcia. Po dość nieudanym starcie Zmarzlik objechał wszystkich swoich rywali po zewnętrznej. Atak z czwartej pozycji na pierwszą okazał się skuteczny. Także w kolejnych swoich startach Bartek nie miał sobie równych. Gorzowianin dopiero w biegu 19 musiał uznać wyższość Artioma Łaguty. Przed półfinałami zawodnik gorzowskiej Stali zajmował drugą pozycję z 14 punktami na koncie. W klasyfikacji generalnej, do prowadzącego Woffindena Zmarzlik tracił 6 punktów.
W półfinale Zmarzlik niestety przegrał z Woffindenem, który przyjechał na pierwszej pozycji. Bartek przyjechał trzeci i nie dostał się do ścisłego finału.
- Jestem bardzo szczęśliwy, na razie jest to mój największy sukces. Dziękuje mojemu teamowi, wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tego medalu. To były kolejne dobre zawody w moim wykonaniu, miałem dziś dużo radości z jazdy. Fajnie było spróbować zbliżyć się do trzykrotnego mistrza świata. Nie poddaje się i będę próbował dalej – mówił po półfinałach Bartosz Zmarzlik.
Dalsza część artykułu pod reklamąREKLAMA
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
LORD OF THE DANCE - 30th Anniversary Tour
9 grudnia 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |