Wiadomości

Kolejne miliony na odbudowę Katedry

5 października 2018, 15:16
fot. archiwum
Wojewoda Lubuski poinformował o przekazaniu kolejnych pieniędzy z budżetu państwa na odbudowę gorzowskiej katedry. Rząd przeznaczył tym razem 2 miliony złotych.
– 1 lipca 2017 roku, wszyscy pamiętamy ten dzień, kiedy z niedowierzaniem patrzyliśmy jak płonie gorzowska katedra, matka kościołów diecezji, symbol i serce Gorzowa. Od tego czasu wszyscy patrzymy na okaleczoną katedrę i czekamy, kiedy wróci do swojej świetności. Okazuję się jednak, że remont jest bardzo duży i kosztowny – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Do tej pory budżet państwa zaangażował się już w kwocie 5,5 mln zł na wsparcie remontu gorzowskiej Katedry. We wrześniu 2017 roku, decyzją ówczesnej premier Beaty Szydło, budżet wojewody został zwiększony o kwotę 3 360 280,40 zł na dofinansowanie remontu Kościoła Katedralnego.

W katedrze trwają obecnie prace ciesielskie związane ze wzmocnieniem ścian. Jak przekonują wykonawcy, są one bardzo trudne i czasochłonne. Przygotowania do wymiany jednego elementu trwają kilka dni. Maciej Jakuboszczak, który zajmuje się remontem świątyni, powiedział podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że remont katedry może zakończyć się przed świętami Bożego Narodzenia w 2019 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości