Wiadomości

Wiózł w chłodni kradzione telewizory

4 października 2018, 10:26, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali na trasie S3 w okolicach Skwierzyny kierowcę ciężarówki, ponieważ podejrzewali że może być nietrzeźwy. Mężczyzna na widok radiowozu gwałtowni zwolnił. Jak się okazało, mężczyzna przewoził 450 kradzionych telewizorów.

W poniedziałek 1 października policjanci z wydziału uchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu patrolowali trasę S3. W okolicach Skwierzyny zwrócili uwagę na ciężarówkę, której kierowca gwałtownie zwolnił na widok radiowozu a później jechał z niewielką prędkością.

- Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej przypuszczając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy. Podczas kontroli kierowca zachowywał się nerwowo, jednak badanie stanu trzeźwości wykazało, że nie spożywał on alkoholu. Policjanci sprawdzili samochód i okazało się, że drzwi naczepy nie posiadały żadnych zabezpieczeń – opowiada Justyna Łętowska z międzyrzeckiej policji.

31-letni mężczyzna twierdził, że nie wiezie żadnego ładunku, jednak po otwarciu działu ładunkowego okazało się, że wewnątrz chłodni znajdują się telewizory. Z ustaleń policjantów wynikało, że 450 telewizorów tej marki, modelu i w tej ilości zostały skradzione z naczepy ciężarówki, na terenie parkingu w województwie śląskim, a ich wartość to niemal 200 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratur Rejonowej w Międzyrzeczu, Sąd aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości