Wiadomości

Kierowca pijany, pasażerka poszukiwana

3 października 2018, 15:10, red
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa zatrzymali do kontroli osobowe daewoo. Jak się okazało, mężczyzna siedzący za kierownicą miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo kobieta jadąca z nim była poszukiwana celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku 2 października na środę 3 października policjanci z gorzowskiej drogówki patrolowali ulice miasta. Około godz. 2 w nocy zauważyli osobowe daewoo, którym podróżowały cztery młode osoby.

- Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził tor jazdy pojazdu, dlatego też postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 21-letni mężczyzna, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Gdy przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Wraz z młodym kierowca daewoo podróżowało trzech pasażerów – dwie kobiety i mężczyzna. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się że 19-letnia kobieta jest poszukiwana w celu odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, zabezpieczyli jego pojazd na strzeżonym parkingu oraz doprowadzili 19-letnia pasażerkę do gorzowskiej komendy, a następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa tygodnie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości