Pędził 120 km/h w terenie zabudowanym

2 października 2018, 10:59
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który jadąc przez teren zabudowany miał na liczniku ponad 120 km/h. Niebezpieczna jazda została w porę przerwana przez policjantów z drogówki i zarejestrowana przez kamerę zamontowaną w radiowozie.
- Kierowca jadący przez miejscowość z prędkością większą o ponad kilkadziesiąt kilometrów na godzinę, to potencjalne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, których przecież w terenie zabudowanym nie brakuje. Nie może więc być mowy o taryfie ulgowej dla zachowania takich osób. Dzięki nowoczesnym urządzeniom w jakie policjanci są wyposażeni, dyscyplinowanie piratów drogowych jest o wiele skuteczniejsze - mówi Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Przekonał się o tym 30-letni kierowca audi, który pędził w Górkach Noteckich w powiecie strzelecko-drezdeneckim zdecydowanie ponad 100 km/h. Kiedy mundurowi w nieoznakowanym radiowozie z rejestratorem dokonali pomiaru prędkości, okazało się, że jest to ponad 120 km/h.

Kontrola drogowa, a przede wszystkim nieodpowiedzialna jazda zakończyła się dla 30-letniego kierowcy mandatem w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi. Konsekwencje jakie poniósł, to również zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 30-latek nawet nie próbował tłumaczyć swojego zachowania na drodze. Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki tylko od początku 2018 roku zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w niemal 100 przypadkach.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości