Remont Kazimierza Wielkiego pod znakiem zapytania

28 września 2018, 11:44, ak
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty w piątym przetargu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Po raz kolejny ofertę złożyła tylko jedna firma, której oferta przewyższa założony budżet o 4,3 mln zł.

Wszystko wskazuje na to, że piąty przetarg na przebudowę zostanie unieważniony. Magistrat otworzył właśnie oferty złożone przetargu. Okazało się, że ponownie do postępowania zgłosiła się tylko jedna firma, która brała udział we wcześniejszych przetargach na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Firma Eurovia Polska S.A. zaproponowała kwotę 17 mln 498 tys. zł za wykonanie inwestycji. Natomiast miasto zamierzało przeznaczyć na przebudowę drogi 13 mln 185 tys. zł. Tym samym oferta przewyższa założony budżet o 4 mln 313 tys. zł.

Po raz kolejny oferta wykonawcy przewyższa kwotę, którą chciało przeznaczyć miasto na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Jeżeli władze Gorzowa nie znajdą brakujących 4 mln 313 tys. zł, to piąty przetarg będzie musiał zostać unieważniony.

Pierwsze dwa przetargi na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zostały unieważnione, ponieważ do magistratu nie wpłynęły żadne oferty na realizację inwestycji. Natomiast do trzeciego przetargu zgłosiła się firma Eurovia Polska S.A., która chciała 19 mln 430 tys. zł za wyremontowanie drogi. Niestety oferta firmy przewyższała budżet miasta o 9 mln zł – miasto miało przeznaczone na inwestycję 10 mln 27 tys. zł, więc magistrat unieważnił postępowanie. W czwartym przetargu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego, władze Gorzowa zapisały w budżecie na realizację inwestycji o 3 mln zł więcej niż we wcześniejszych przetargach, czyli 13 mln 035 tys zł. Natomiast po raz kolejny do przetargu zgłosiła się Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 18 mln 212 tys, zł za wykonanie inwestycji. Tym samym oferta firmy Eurovia przewyższała założony budżet o 5 mln 177 tys. zł i przetarg został unieważniony.

Prace na Kazimierza Wielkiego

Ulica Kazimierza Wielkiego ma zostać przebudowana na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Wykonawca będzie miał czas do 30 listopada 2019 roku na zrealizowanie inwestycji. W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Ciekawostką do której dotarł portal gorzowianin.com jest to, że na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czarnieckiego zostanie wybudowane rondo. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma usprawnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo.

Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości