Wiadomości

Remont Przemysłówki przełożony

28 września 2018, 08:07, red
fot. archiwum
Urzędnicy właśnie unieważnili przetarg na wybór wykonawcy remontu biurowca w centrum Gorzowa. Wszystko przez to, że najtańsza oferta przewyższała założony budżet o ponad 2 miliony złotych.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Jeszcze w tym roku, miały rozpocząć się prace przy przebudowie III, IV, V i VI piętra budynku. Modernizacja „Przemysłówki” miała zakończyć się najpóźniej do 30 kwietnia 2019 roku. Niestety nic z tego nie będzie, bo miasto unieważniło właśnie przetarg na wybór wykonawcy remontu.

Na modernizację pięter "Przemysłówki" miasto chciało przeznaczyć 4 mln 350 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma PPUH Drew-plast z Różanek, która zaproponowała 6 mln 502 tys. zł i termin realizacji do 30 kwietnia. Drugą propozycję na kwotę 7 mln 498 tys. zł złożyła firma Usługi ogólnobudowlane "Pak-bud" z Gorzowa.

Urzędnicy zdecydowali, że postępowanie zostanie unieważnione, a miasto nie ma możliwości finansowych, aby dołożyć do realizacji inwestycji 2 mln 152 tys. zł, których oczekiwała najtańsza firma. - Ceny tych ofert znacznie przekraczają możliwości finansowe miasta, które zamierzano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 4 mln 350 tys. zł. Miasto nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia postępowania.

Władze Gorzowa zdecydowały, że kolejny przetarg na przebudowę i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie III, IV, V i VI piętra budynku biurowego zostanie ogłoszony dopiero w 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości