Wiadomości

Umowa na rozbudowę DK22 podpisana!

26 września 2018, 17:16, mk
fot. gorzowianin.com
Miasto w końcu podpisało umowę na przebudowę DK 22. Formalności trwały tak długo, ponieważ potrzebna była gwarancja należytego wykonania tej inwestycji. Teraz ruszy mają prace projektowe.

- Czasy są trudne na rynku budowlanym. Ze strony wykonawcy potrzebna była gwarancja, zabezpieczenie należytego wykonania tej inwestycji – mówił w rozmowie z Radiem PLUS prezydent Jacek Wójcicki.

Same prace budowlane na DK22 nie ruszą zbyt szybko. Teraz jest czas na wykonanie projektów. - Ustalamy z projektantem działania, rady budowy będą odbywały się co dwa tygodnie. Będziemy patrzeć na ręce, jak to jest projektowane – obiecuje wiceprezydent Agnieszka Surmacz.

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda turbinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Prace zostaną podzielone na etapy i w pierwszej kolejności będzie rozbudowywana ul. Walczaka, następnie ul. Zawackiej i na samym końcu ul. Łukasińskiego.

Na rozbudowę drogi w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego miasto przeznaczyło 56 mln 740 tys. zł. W piątym przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Budomex S.A., która zaoferowała 73 mln 998 tys. zł za realizację inwestycji. To o 17 mln 258 tys. zł więcej niż przewidziało w budżecie miasto. Jednak prezydent Jacek Wójcicki podkreślał, że miasto znajdzie środki finansowe i przebuduje wylotówkę z Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości