Pierwsze prace przy Sulęcińskiej [zdjęcia]

25 września 2018, 09:18, red
fot. Radosław Łogusz
We wtorek ruszają pierwsze realne prace przy ul. Sulęcińskiej w Gorzowie. Przez ostatnie kilka dni wykonawca zwoził sprzęt oraz przygotowywał się do inwestycji. Co istotne, remont drogi powinien zakończyć się do 15 grudnia 2018 roku.

Pierwsze realne prace przy ul. Sulęcińskiej rozpoczną się we wtorek 25 września. Wykonawca przystąpi do prac związanych z przebudową wodociągu na odcinku ok. 80 metrów, od skrzyżowania z drogą serwisową S3 do zjazdu na posesję nr 44. Jezdnia ul. Sulęcińskiej zostanie zawężona do jednego pasa ruchu, w kierunku centrum. Ruch odbywać się będzie na tym pasie ruchu wahadłowo, na zasadach ogólnych.

Z uwagi na zakres prac, wyjazd ul. Zuchów na ul. Sulęcińską będzie niemożliwy – zostanie wyznaczony objazd do ul. Sulęcińskiej i ul. Koniawskiej po trasie: ul. Zuchów – ul. Willowa – ul. Sulęcińska.

Skąd opóźnienie w remoncie?

We wtorek 24 lipca miasto podpisało umowę na przebudowę ul. Sulęcińskiej z firmą Budomex (to ta sama firma, która zajmowała się rozbudową ul. Myśliborską), która zaproponowała 5 mln 350 tys. zł za zrealizowanie inwestycji. Co istotne, Gorzów otrzymał na początku lipca z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie na przebudowę ulicy w wysokości 2 mln 756 tys. zł.

Pod koniec lipca urzędnicy zapewniali, że prace rozpoczną się w środę 1 sierpnia. Jednak tak się nie stało i kolejnym terminem był poniedziałek 3 września. Niestety również w tym przypadku wykonawca nie ruszył z robotami na Sulęcińskiej. Kolejnym zapowiadanym przez magistrat terminem był 7 września. Mieszkańcy ul. Sulęcińskiej zaczęli się denerwować, że ze strony wykonawcy nie widać żywej duszy i że nie wiadomo kiedy w ogóle się ten remont zacznie. W końcu, pierwszy sprzęt zaczął być zwożony w poniedziałek 17 września, wiceprezydent Agnieszka Surmacz zapewniała, że prace już ruszają, ale ostatecznie okazało się że wykonawca tylko przygotowuje się do inwestycji. Nie wiadomo skąd takie opóźnienia w rozpoczęciu realizacji inwestycji. Co istotne, firma Budomex będzie musiała wykonać prace do 15 grudnia 2018 roku.

Zakres prac przy ul. Sulęcińskiej

Ulica Sulęcińska ma zostać wyremontowana od kanału Różkowieckiego do skrzyżowania z ul. Zuchów. W ramach prac zaplanowano przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi - ul. Osadniczą, ul. Niwicką, ul. Willową, ul. Junacką oraz ul. Zuchów. Ponadto przebudowie ulegnie zjazd publiczny na drogę wewnętrzną z ul. Ludową oraz inne zjazdy publiczne i indywidualne na posesje przyległe.

Ponadto zaplanowano budowę chodnika na odcinku ok. 1500 metrów po obu stronach ulicy, siedmiu peronów autobusowych, przebudowę zjazdów oraz przebudowę przepustu drogowego oraz budowę sześciu przejść dla pieszych, w tym 5 o podwyższonym standardzie.

Fotoreportaż


1/5 Rusza remont Sulęcińskiej

1/5 Rusza remont Sulęcińskiej

2/5 Rusza remont Sulęcińskiej

2/5 Rusza remont Sulęcińskiej

3/5 Rusza remont Sulęcińskiej

3/5 Rusza remont Sulęcińskiej

4/5 Rusza remont Sulęcińskiej

4/5 Rusza remont Sulęcińskiej

5/5 Rusza remont Sulęcińskiej

5/5 Rusza remont Sulęcińskiej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości