Remont „Przemysłówki” zagrożony?

24 września 2018, 16:40, ak
fot. archiwum
Ponad 2 miliony złotych więcej, niż przewidywało miasto może kosztować remont przebudowy czterech pięter „Przemysłówki” w centrum Gorzowa. Urzędnicy właśnie otworzyli oferty, które wpłynęły do magistratu w ramach przetargu na przebudowę biurowca.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Od tamtego czasu nic tam się nie działo, nie licząc parteru budynku, który został wydzierżawiony przez parafię katedralną i została tam stworzona tymczasowa kaplica na czas remontu katedry. W końcu po dwóch latach od kupna obiektu, miasto szuka wykonawcy, który zajmie się przebudową czterech pięter „Przemysłówki”.

Gorzowski magistrat otworzyła właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu, jeżeli chodzi o przebudowę i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie III, IV, V i VI piętra budynku biurowego oraz niezbędne roboty na pozostałych kondygnacjach, które mają umożliwić funkcjonowanie pomieszczeń biurowych na piętrach III-VI.

Na modernizację pięter "Przemysłówki" miasto chciało przeznaczyć 4 mln 350 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma PPUH Drew-plast z Różanek, która zaproponowała 6 mln 502 tys. zł i termin realizacji do 30 kwietnia. Drugą propozycję na kwotę 7 mln 498 tys. zł złożyła firma Usługi ogólnobudowlane "Pak-bud" z Gorzowa.

Tym samym najtańsza oferta przewyższa budżet aż o 2 mln 152 tys. zł. Teraz urzędnicy będą musieli przeanalizować dokumenty i zastanowić się nad tym czy uda się znaleźć brakujące pieniądze. Jeżeli tak się nie stanie, przetarg będzie musiał zostać unieważniony.

Natomiast w przypadku, kiedy miasto zdecyduje się dołożyć brakujące 2 mln 152 tys. zł do inwestycji i rozstrzygnąć pozytywnie postępowanie, wówczas wykonawca będzie musiał przeprowadzić roboty rozbiórkowe ścian murowanych i ścian nośnych oraz stropów. A także rozbiórkę istniejących instalacji elektrycznych, telefonicznych, gazowych, wodnych, sanitarnych, centralnego ogrzewania, systemu oddymiania. Demolka obejmie również sufity podwieszane, ścianki działowe i podłogi.

Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową ścian działowych murowanych, ścian działowych w systemie lekkiej zabudowy, położeniem posadzki z płytek ceramicznych, remontem tynków i pracami malarskimi oraz wymianą stolarki drzwiowej, okiennej i wymianą parapetów.

Roboty obejmą również wymianę windy, w tym jedna winda ma zostać przystosowana dla osób niepełnosprawnych i służb ratowniczych z wejściem na klatkę schodową i na zewnątrz budynku. A także podłączenie wszelkiego rodzaju instalacji, w tym systemu sygnalizacji pożaru czy sygnalizacji włamania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości