Wiadomości

Remont „Przemysłówki” zagrożony?

24 września 2018, 16:40, ak
fot. archiwum
Ponad 2 miliony złotych więcej, niż przewidywało miasto może kosztować remont przebudowy czterech pięter „Przemysłówki” w centrum Gorzowa. Urzędnicy właśnie otworzyli oferty, które wpłynęły do magistratu w ramach przetargu na przebudowę biurowca.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek 18 został kupiony przez władze Gorzowa we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. zł. Od tamtego czasu nic tam się nie działo, nie licząc parteru budynku, który został wydzierżawiony przez parafię katedralną i została tam stworzona tymczasowa kaplica na czas remontu katedry. W końcu po dwóch latach od kupna obiektu, miasto szuka wykonawcy, który zajmie się przebudową czterech pięter „Przemysłówki”.

Gorzowski magistrat otworzyła właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu, jeżeli chodzi o przebudowę i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie III, IV, V i VI piętra budynku biurowego oraz niezbędne roboty na pozostałych kondygnacjach, które mają umożliwić funkcjonowanie pomieszczeń biurowych na piętrach III-VI.

Na modernizację pięter "Przemysłówki" miasto chciało przeznaczyć 4 mln 350 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańszą ofertę złożyła firma PPUH Drew-plast z Różanek, która zaproponowała 6 mln 502 tys. zł i termin realizacji do 30 kwietnia. Drugą propozycję na kwotę 7 mln 498 tys. zł złożyła firma Usługi ogólnobudowlane "Pak-bud" z Gorzowa.

Tym samym najtańsza oferta przewyższa budżet aż o 2 mln 152 tys. zł. Teraz urzędnicy będą musieli przeanalizować dokumenty i zastanowić się nad tym czy uda się znaleźć brakujące pieniądze. Jeżeli tak się nie stanie, przetarg będzie musiał zostać unieważniony.

Natomiast w przypadku, kiedy miasto zdecyduje się dołożyć brakujące 2 mln 152 tys. zł do inwestycji i rozstrzygnąć pozytywnie postępowanie, wówczas wykonawca będzie musiał przeprowadzić roboty rozbiórkowe ścian murowanych i ścian nośnych oraz stropów. A także rozbiórkę istniejących instalacji elektrycznych, telefonicznych, gazowych, wodnych, sanitarnych, centralnego ogrzewania, systemu oddymiania. Demolka obejmie również sufity podwieszane, ścianki działowe i podłogi.

Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową ścian działowych murowanych, ścian działowych w systemie lekkiej zabudowy, położeniem posadzki z płytek ceramicznych, remontem tynków i pracami malarskimi oraz wymianą stolarki drzwiowej, okiennej i wymianą parapetów.

Roboty obejmą również wymianę windy, w tym jedna winda ma zostać przystosowana dla osób niepełnosprawnych i służb ratowniczych z wejściem na klatkę schodową i na zewnątrz budynku. A także podłączenie wszelkiego rodzaju instalacji, w tym systemu sygnalizacji pożaru czy sygnalizacji włamania.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości