Wiadomości

Miejska spółka przejmie wywóz śmieci

21 września 2018, 07:25, red
fot. archiwum
Od października spółka Inneko wspólnie z firmą Laguna przejmie odbiór odpadów z sektora trzeciego w Gorzowie. Jak zapewniają władze spółki, tym razem wymiana pojemników ma odbyć się szybko i bezproblemowo.

Sektor III w Gorzowie, który obejmuje rejon Zawarcia, Zakanala, Śródmieścia i osiedla Staszica zamieszkuje około 50,6 tys. mieszkańców i znajduje się w nim 3 413 nieruchomości jednorodzinnych, 1 588 nieruchomości wielorodzinnych oraz 1 424 tzw. nieruchomości niezamieszkane. Obecnie w tym rejonie odbiorem śmieci zajmuje się firma Remondis, jednak od października za odbiór śmieci będzie odpowiadał nowy przewoźnik.

Od 1 października spółka Inneko wspólnie z firmą Laguna przejmie odbiór odpadów w sektorze trzecim. To oznacza wymianę pojemników na odpady.

– Spółka Inneko pragnie jak najbardziej zniwelować uciążliwości związane z wymianą pojemników, dlatego też zdecydowaliśmy się na ich miesięczną dzierżawę od obecnego odbiorcy odpadów. To pozwoli na przejęcie obowiązków w taki sposób, by uciążliwości z tym związane, możliwie najmniej dotknęły mieszkańców Gorzowa. Wymiana śmietników będzie bezkolizyjna; pojazd który przywiezie nasze kosze równocześnie zabierze śmietniki poprzednika – zapewnia Artur Czyżewski, prezes spółki Inneko.

Pojemniki na odpady będą nowe - spółka Inneko zakupiła ich 4 400. Wszystkie będą w jednym z pięciu kolorów (grafit, zieleń, niebieski, żółty i brązowy), przypisanym do konkretnego rodzaju odpadów. Nowy operator zatrudnił również niezbędną kadrę: kierowców, ładowaczy, dyspozytorów, a do ich dyspozycji jest sześć pojazdów przystosowanych do wywozu odpadów. Wszyscy pracownicy już zostali przeszkoleni.

Ciekawostką jest konkurs, który zapowiedział prezes Czyżewski. Dwie najlepiej segregujące odpady społeczności i zachowujące czystość altany, wygrają nagrodę w postaci nowych altan śmietnikowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości