Wiadomości

Gorzów nasz najdroższy

20 września 2018, 11:52, red
fot. gorzowianin.com
308 złotych w Białymstoku i aż 490 złotych w Gorzowie. Zarobki w naszym mieście należą do jednych z najniższych, a koszty życia bardzo wysokie. Blisko 500 złotych przeciętny mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego wydaje na usługi komunalne zarządzane przez miasto.

Usługi komunalne to woda, ścieki, wywóz śmieci i transport publiczny. Jak podaje portal money.pl, to właśnie Gorzów znalazł się na niechlubnym, pierwszym miejscu w rankingu najdroższych miast. Na drugim miejscu w rankingu znajdują się Katowice (467 zł), później Wrocław i Opole. Najtaniej jest w Białymstoku. Przy podobnych zarobkach mieszkańcy tego miasta za usługi komunalne płacą średnio 182 złote mniej miesięcznie, co w skali roku daje kwotę blisko 2200 złotych!

Jak podaje portal money pl, 7 na 10 Polaków uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie. Tak wynika z raportu "Portfel statystycznego Polaka" Krajowego Rejestru Długów, przygotowany na podstawie badań Kantar Millward Brown. Według deklaracji kwoty comiesięcznych rachunków, w porównaniu do badania z 2015 roku, wzrosły aż o 61 proc. Co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, trzy lata temu było to 976 zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości