Wiadomości

Gorzów nasz najdroższy

20 września 2018, 11:52, red
fot. gorzowianin.com
308 złotych w Białymstoku i aż 490 złotych w Gorzowie. Zarobki w naszym mieście należą do jednych z najniższych, a koszty życia bardzo wysokie. Blisko 500 złotych przeciętny mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego wydaje na usługi komunalne zarządzane przez miasto.

Usługi komunalne to woda, ścieki, wywóz śmieci i transport publiczny. Jak podaje portal money.pl, to właśnie Gorzów znalazł się na niechlubnym, pierwszym miejscu w rankingu najdroższych miast. Na drugim miejscu w rankingu znajdują się Katowice (467 zł), później Wrocław i Opole. Najtaniej jest w Białymstoku. Przy podobnych zarobkach mieszkańcy tego miasta za usługi komunalne płacą średnio 182 złote mniej miesięcznie, co w skali roku daje kwotę blisko 2200 złotych!

Jak podaje portal money pl, 7 na 10 Polaków uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie. Tak wynika z raportu "Portfel statystycznego Polaka" Krajowego Rejestru Długów, przygotowany na podstawie badań Kantar Millward Brown. Według deklaracji kwoty comiesięcznych rachunków, w porównaniu do badania z 2015 roku, wzrosły aż o 61 proc. Co miesiąc statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty zobowiązania na kwotę 1572 zł, trzy lata temu było to 976 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości