Z opóźnieniem ruszył remont Sulęcińskiej

18 września 2018, 12:50, ak
fot. archiwum
Prace przy przebudowie ul. Sulęcińskiej w Gorzowie miały rozpocząć się na początku sierpnia, jednak termin rozpoczęcia robót był kilkukrotnie przekładany. Ostatecznie w poniedziałek 17 września na placu budowy pojawił się w końcu wykonawca.

We wtorek 24 lipca miasto podpisało umowę na przebudowę ul. Sulęcińskiej z firmą Budomex (to ta sama firma, która zajmowała się rozbudową ul. Myśliborską), która zaproponowała 5 mln 350 tys. zł za zrealizowanie inwestycji. Co istotne, Gorzów otrzymał na początku lipca z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie na przebudowę ulicy w wysokości 2 mln 756 tys. zł.

Pod koniec lipca urzędnicy zapewniali, że prace rozpoczną się w środę 1 sierpnia. Jednak tak się nie stało i kolejnym terminem był poniedziałek 3 września. Niestety również w tym przypadku wykonawca nie ruszył z robotami na Sulęcińskiej. Kolejnym zapowiadanym przez magistrat terminem był 7 września.

Mieszkańcy ul. Sulęcińskiej zaczęli się denerwować, że ze strony wykonawcy nie widać żywej duszy i że nie wiadomo kiedy w ogóle się ten remont zacznie. W końcu, pierwszy sprzęt pojawił się w poniedziałek 17 września i wykonawca ruszył z pracami. Nie wiadomo skąd takie opóźnienia w rozpoczęciu realizacji inwestycji. Co istotne, firma Budomex będzie musiała wykonać prace do 15 grudnia 2018 roku.

Zakres prac

Ulica Sulęcińska ma zostać wyremontowana od kanału Różkowieckiego do skrzyżowania z ul. Zuchów. W ramach prac zaplanowano przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi - ul. Osadniczą, ul. Niwicką, ul. Willową, ul. Junacką oraz ul. Zuchów. Ponadto przebudowie ulegnie zjazd publiczny na drogę wewnętrzną z ul. Ludową oraz inne zjazdy publiczne i indywidualne na posesje przyległe.

Ponadto zaplanowano budowę chodnika na odcinku ok. 1500 metrów po obu stronach ulicy, siedmiu peronów autobusowych, przebudowę zjazdów oraz przebudowę przepustu drogowego oraz budowę sześciu przejść dla pieszych, w tym 5 o podwyższonym standardzie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->