10-latek potrącił quadem 8-letnią dziewczynkę

17 września 2018, 12:45, red
fot Lubuska policja
Quady to bardzo popularne pojazdy, które pozwalają na jazdę po trudnym terenie i dostarczają mnóstwo frajdy. Każdy jednak musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialna jazda tymi pojazdami. Szczególnie kiedy kieruje nim... 10 latek.

W sobotę 15 września 2018 roku po godz. 19 policjanci z Międzyrzecza dostali zgłoszenie o wypadku. Okazało się, że w jednej ze wsi na terenie powiatu międzyrzeckiego doszło do wypadku z udziałem quadu. Za kierownicą pojazdu siedział 10-letni chłopiec, który w pewnym momencie stracił panowanie nad quadem i potrącił 8-letnią dziewczynkę.

- Według wstępnych ustaleń policji, chłopiec wykorzystał nieuwagę rodziców i zabrał kluczyki od pojazdu, aby urządzić sobie przejażdżkę drogą szutrową poza działką. 8-letnia dziewczynka, która była jego koleżanką doznała złamania nogi oraz pęknięcia obojczyka. Została przetransportowana do szpitala - komentuje Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu.

Jak podkreślają policjanci, chłopiec miał kategoryczny zakaz prowadzenia quada, który należał do ojca 10-latka. Chłopiec po całym zdarzeniu  był przerażony i przestraszony, policjanci mieli trudności w rozmowie i nawiązaniu z nim kontaktu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości