Ruszają prace na Pomorskiej

16 września 2018, 18:29, red
fot. archiwum
W poniedziałek przed południem zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu przy ul. Pomorskiej w Gorzowie. Wszystko przez rozpoczynający się remont torowiska tramwajowego na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Zamenhofa.

Przetarg na realizację inwestycji "Przebudowa peronów tramwajowych przy ul. Pomorskiej wraz z remontem torowiska na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Zamenhofa" wygrała firma InfraCity za kwotę 4 mln zł.

Firma InfraCity rozpocznie prace w poniedziałek 17 września. W związku z tym, w poniedziałkowe przedpołudnie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu przy ulicy Pomorskiej.

Na odcinku od ronda Ofiar Katynia w kierunku ronda Solidarności zostanie wyłączony z ruchu lewy pas jezdni, natomiast dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h. Ponadto niezbędne będzie zawieszenie przystanku autobusowego, z którego korzysta obecnie komunikacja zastępcza za tramwaj. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji od godz. 10 przystanek Park Kopernika przy ulicy Pomorskiej w kierunku śródmieścia zostanie zawieszony.

Zamknięty czasowo będzie również lewy pas ul. Pomorskiej w kierunku ronda Ofiar Katynia. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek wzdłuż peronu tramwajowego przy istniejącej sygnalizacji świetlnej dla pieszych.

Utrudnienia związane z realizacją inwestycji dotyczyć będą również pieszych, którzy przechodzić będą przez plac budowy po przygotowanych dla nich przez wykonawcę kładkach. Takie rozwiązanie przewiduje się przy przejściu przez torowisko na wysokości ulicy Zamenhofa i sklepu Intermarche.

Wykonawca musi zrealizować inwestycję do 30 listopada 2018 roku. Zakres prac obejmie remont torowiska obejmie odcinek od ronda Ofiar Katynia do ul. Zamenhofa wraz ze zwrotnicą. A także przebudowę peronów tramwajowych w obu kierunkach na wysokości ul. Zamenhofa, wraz z wiatami przystankowymi. Przebudowy doczekają się przejścia dla pieszych, przejazd rowerowy przez torowisko i chodnik. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia możemy przeczytać, że urządzenia przeznaczone do sprzedaży biletów (biletomaty) zostały wyłączone z zakresu przetargu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości