Biskup nie widział przeciwwskazań

14 września 2018, 11:36, mk
źródło: facebook.com/StalGorzow1947/
Tona jadu i hektolitry żółci zostały wylane na gorzowską Stal i proboszcza katedry. Wszystko to z powodu banneru reklamującego zbliżający się wielkimi krokami finał mistrzostw Polski na żużlu. Oburzonych działaniami klubu i parafii jest wielu.

Wielki banner reklamujący finał mistrzostw Polski na żużlu pojawił się na gorzowskiej katedrze kilka dni temu. Na mecz sezonu zaprasza jeden z żużlowców Stali – Bartosz Zmarzlik. Od razu w sieci pojawiła się fala hejtu i oskarżeń o wykorzystywaniu katedry do zarabiania pieniędzy.

- Biznes jak widać i tu się liczy. Dla mnie Katedra to ŚWIĘTOŚĆ, a na reklamę. NIE RAZ SIĘ ZASTANAWIAM GDZIE WIARA? Gdzie świętości? Katedra przetrwała tak wiele, a tu chwila moment amator elektryk doprowadził do tragedii. A teraz jak widać i na Katedrze można wieszać, co się tylko podoba? - pisała na portalu społecznościowym jedna z mieszkanek Gorzowa.


Takich komentarzy można znaleźć w sieci mnóstwo. Gorzowianie oskarżają proboszcza o bezczeszczenie świętości, brak wyczucia i pazerność.

- Władze takiego np. Zakopca walczą od lat z reklamami na normalnych świeckich i prywatnych przybytkach, tu mamy do czynienia z Zabytkiem, Wspólnotą całego miasta i ludzi wierzących. Dla mnie to skandal! I wcale się nie dziwie, że ludziom pierwsze co przychodzi do głowy to pazerność proboszcza – dodaje pani Justyna.

Okazuje się, że reklama meczu na katedrze, to wyraz wdzięczności dla klubu i kibiców za zbiórkę pieniędzy na odbudowę zabytku.

- Baner ten został umieszczony na rusztowaniu otaczającym wieżę katedralną nieodpłatnie. W ten sposób diecezja chce się odwdzięczyć Stali Gorzów i jej kibicom, którzy w ubiegłym roku, już następnego dnia po pożarze katedry, zorganizowali pierwszą zbiórkę z przeznaczeniem na odbudowę spalonej wieży – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii zielonogórsko-gorzowskiej.

- Biskup nie widział przeciwwskazań – skomentowali krótko na swoim fan page przedstawiciele gorzowskiej Stali


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->