Koniec z tanimi działkami w Gorzowie

13 września 2018, 19:13, ak
fot. archiwum
W listopadzie odbędzie się ostatni przetarg na kupno taniej działki budowlanej w Gorzowie. Wszystko przez to, że od nowego roku zmieniają się przepisy i miasto nie będzie mogło już sprzedawać działek za niższą cenę.

W ramach programu „Tania działka budowlana” miasto miało do sprzedaży 100 działek na terenie Gorzowa. Do tej pory udało się zbyć 36 działek przy ul. Granicznej, Pełczyńskiej, Rodła i Kowalskiego.

Niestety okazało się, że przetarg który zaplanowano na 29 listopada, w którym do sprzedaży jest 15 działek przy ul. Granicznej będzie ostatnim przetargiem na sprzedaż taniej działki.

- To niestety ostatni przetarg. Wszystko przez to, że od 1 stycznia 2019 roku zmieniają się przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie będzie już możliwe udzielenie bonifikaty, dzięki której nasz program był tak atrakcyjny – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Działki, które będą do sprzedaży w ostatnim przetargu przy ul. Granicznej mają powierzchnię od 626 m. kw. do nawet 1789 m. kw. Najwięcej jest jednak działek, które oscylują w granicach 1200-1300 m. kw. Na każdym z tych kompleksów obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza działki na cele budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, wolnostojącego i określają szczegółowy sposób ich zagospodarowania.

Za najmniejszą działkę cena wywoławcza wynosi 29,5 tys. zł, a za największą 84,3 tys. zł. Trzeba pamiętać o tym, że osoby które zdecydują się wylicytować działkę, zapłacą jedynie 15% jej wartości. Tym samym za najmniejszą działkę zapłacimy jedynie 4 425 zł, a za największą działkę jedynie 12 645 zł.

Osoby, które kupią działkę w ramach programu będą musiały spełnić następujące warunki: rozpocząć budowę domu w ciągu 2 lat, zgłosić budynek do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a następnie w terminie do 4 lat zameldować się i zamieszkać.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->