Policyjna akcja na Kostrzyńskiej

13 września 2018, 13:22, ak
Kilka policyjnych patroli szuka mężczyzny, który przy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie staranował nieoznakowany radiowóz i uciekł pieszo z pojazdu. Jak podaje policja, są to działania kryminalnych.

- Coś się dzieje przy ul. Kostrzyńskiej. Stoi kilka radiowozów, samochód terenowy i osobowa skoda – otrzymaliśmy wiadomość od czytelnika na numer alarmowy 45 00 66 400. Rzeczywiście przy ul. Kostrzyńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Promienną stały trzy policyjne radiowozy na sygnałach, niebieski samochód terenowy marki jeep i osobowa skoda.

Według relacji świadków, kierowca terenowego jeepa miał staranować osobową skodę, a następnie porzucić auto i uciec pieszo w stronę osiedla domków jednorodzinnych. Jak się okazało, osobowa skoda to nieoznakowany policyjny samochód.

- Na ten moment mogę powiedzieć tylko tyle, że policjanci kryminalni prowadzą swoje czynności. Nie mogę zdradzać szczegółów akcji – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Do redakcji zaczęły docierać kolejne sygnały od czytelników o tym, że policyjne radiowozy jeżdżą po osiedlu Słonecznym. Policjanci prawdopodobnie szukają mężczyzny, który uciekł z jeepa.

AKTUALIZACJA

Mężczyzna, który uciekł policjantom to 40-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. - Policjanci kryminalni podczas wykonywanych czynności do innej sprawy, rozpoznali za kierownicą jeepa 40-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym oraz miał do odbycia karę 3 lat więzienia. Kryminalni próbowali zatrzymać auto, którym jechał 40-latek. Jednak ten się nie zatrzymał i staranował policyjne auto. Policjanci oddali 3 strzały ostrzegawcze w kierunku samochodu. Natomiast mężczyzna po kilkudziesięciu metrach porzucił auto i uciekł pieszo - komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Teraz 40-latek odpowie również za czynną napaść na policjantów za co grozi mu do 10 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->