Na osiedlu Piaski powstanie rondo

12 września 2018, 14:30, ak
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie piąty przetarg na wybór wykonawcy przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego. Jak się okazuje, w ramach remontu drogi na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Czarnieckiego zaplanowana jest budowa ronda.

Przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego to inwestycja na którą czekają od wielu lat przede wszystkim mieszkańcy osiedla Piaski. Niestety ostatnie cztery przetargi na wybór wykonawcy robót zakończyły się niepowodzeniem. W przypadku trzeciego i czwartego postępowania, żądania potencjalnego wykonawcy okazały się o 9 i 5 milionów złotych wyższe, niż zakładało miasto.

Teraz miasto ogłosiło piąty przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Tym razem, jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie, to wykonawca będzie miał czas do 30 listopada 2019 roku na wykonanie prac. Wcześniej termin realizacji inwestycji został wyznaczony na 31 sierpnia 2019 roku.

Ulica Kazimierza Wielkiego ma zostać przebudowana na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Ciekawostką do której dotarł portal gorzowianin.com jest to, że na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czarnieckiego zostanie wybudowane rondo. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma usprawnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo.

Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości