Wiadomości

Roboty na Kostrzyńskiej idą pełną parą [zdjęcia]

10 września 2018, 16:27, ak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Praca na dwóch etapach przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie idą pełną parą, a firma Budimex która realizuje inwestycję przedstawia harmonogram robót na najbliższe tygodnie. Według zapowiedzi, w październiku ma również ruszyć etap czwarty.

W piątek 28 sierpnia firma Budimex, wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej oddała do użytku 1 etap remontowanej drogi od ul. Tartacznej do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jeszcze tego samego dnia firma ruszyła z pracami na 3 etapie przebudowy, który obejmuje odcinek od zajezdni MZK do skrzyżowania z ul. Dobrą. Równolegle do 3 etapu, prace prowadzone są również na 2 etapie na odcinku od cerkwi do Al. 11 Listopada.

Obecnie prace na drugim etapie idą pełną parą. Gotowe jest już prawie torowisko i słupy trakcyjne, a jeszcze we wrześniu robotnicy zajmują się budową kanalizacji deszczowej, wykonywaniem chodników i krawężników, wykonywaniem stabilizacji i podbudów mineralnych, nasypami i korytowaniem. Z kolei na etapie trzecim wykonana zostanie rozbiórka nawierzchni bitumicznej, budowa kanalizacji deszczowej, wykonywanie chodników i krawężników, a budowa torowiska tramwajowego wraz z pętlą.

Firma Budimex zapowiada, że w październiku ruszy z pracami na etapie 4, który obejmuje odcinek od ul. Zatorze do ul. Żeglarskiej oraz budowę nowego mostu nad linią kolejową. Roboty obejmą rozebranie nawierzchni na ul. Żeglarskiej, rozebranie nasypów prace wyburzeniowe murów oporowych oraz wykonanie ław i rozpoczęcie stawiania murów. Prace na czwartym etapie powinny potrwać do czerwca 2019.

Natomiast jeszcze w październiku sporo się będzie działo również na etapie drugim, gdzie wykonawca zajmie się wykonaniem stabilizacji i podbudów mineralnych oraz pracami bitumicznymi, czyli „wylaniem” asfaltu i budową parkingów. Kiedy na północnej jezdni pojawi się asfalt, jezdnia południowa zostanie zamknięta i tam ruszą prace.

Natomiast na odcinku od zajezdni MZK do ul. Dobrej robotnicy zajmą się wykonaniem nasypów pod ścieżkę rowerową, wykonaniem chodników i krawężników, ułożeniem torowiska wraz z pętlą. A co najważniejsze, jeszcze w październiku firma zajmie się wykonaniem stabilizacji i podbudów mineralnych oraz pracami bitumicznymi.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

1/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

2/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

2/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

3/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

3/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

4/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

4/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

5/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

5/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

6/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

6/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

7/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

7/7 Praca wre na Kostrzyńskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości