Ruszyło obywatelskie głosowanie

10 września 2018, 12:39, red
fot. gorzowianin.com
Od poniedziałku możemy głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Swoje trzy głosy będziemy mogli oddać do 23 września - w sposób tradycyjny (z użyciem papierowej karty) lub elektronicznie.

Do tej pory w drodze porozumienia podczas spotkań dyskusyjnych mieszkańcy wybrali do realizacji 26 zadań rejonowych i 5 oświatowych. Teraz czas na głosowanie, które ruszyło w poniedziałek 10 września. Pod powszechne głosowanie zostały poddane projekty z kategorii ogólnomiejskiej oraz z trzech rejonów, w których nie udało się zawrzeć porozumienia.

Z kategorii ogólnomiejskiej pod głosowanie zostanie poddanych osiem zadań twardych (inwestycyjnych), z których wybieramy jedno oddając na nie głos i sześć miękkich (wydarzenia o charakterze sportowym, kulturalnym itp.), z których też wybieramy jedno, oddając na nie głos = w ramach kategorii ogólnomiejskiej możemy oddać aż dwa głosy.

Natomiast w ramach kategorii rejonowej (osobna karta do głosowania) oddajemy tylko jeden głos na wybrane zadanie. W tym roku wybieramy z 31 projektów z rejonów: Śródmieście/Centrum, Górczyn, Dolinki. Wykaz zadań poddanych pod głosowanie znajduje się poniżej.

Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby, które urodziły się przed 1 stycznia 2006 r., tj. mają 13 lat lub powyżej. Swoje głosy możemy oddać w sposób tradycyjny, przez prawidłowe wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny umieszczonej w jednym z pięciu punktów:

- w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 (główny hol),

- w Urzędzie Miasta przy ul. Myśliborskiej 34 (parter),

- w Nova Park przy ul. Przemysłowej 2 (parter, pasaż główny),

- w Askanie, przy Al. Konstytucji 3 Maja 102 (parter),

- w Kupcu Gorzowskim przy ul. Witosa 50 (w holu głównym).

Karty do głosowania będą dostępne w wyżej wymienionych miejscach w godzinach pracy oraz na stronie gorzow.wybiera.pl - głos można oddać TUTAJ. Na początku października powinniśmy poznać wyniki głosowania oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości