Wiadomości

Problematyczny remont Gwiaździstej

8 września 2018, 11:28, red
fot. archiwum
Mieszkańcy ul. Gwiaździstej w Gorzowie są zaniepokojeni remontem drogi. Chodzi o brak dojazdu pod bloki i problemy z parkowaniem. Z kolei urzędnicy tłumaczą, że zamknięcie ulicy na czas remontu było niezbędne, ale czasowe. Droga ma być gotowa do połowy września.

Do redakcji portalu gorzowianin.com napisali mieszkańcy ul. Gwiaździstej, którzy zwracają uwagę na problem związany z przebudową drogi. Chodzi o zamknięcie wjazdu od strony ul. Olimpijskiej i Słonecznej. Mieszkańcy dopytują się gdzie mają zostawić swoje samochody na czas remontu, a także co w sytuacji kiedy potrzebna będzie pomoc służb i jak pod dany blok ma dojechać karetka czy straż pożarna.

- Rozumiem remonty remontami, ale jeśli do niektórych bloków dojazd jest możliwy tylko jedną z dróg, a rozkopano wszystko na raz, to to już chyba nie jest normalne - pisze w mailu do naszej redakcji pan Rafał.

Natomiast Urząd Miasta tłumaczy, że opisana sytuacja maiła charakter jedynie wyłącznie czasowy i była podyktowana względami technologicznymi związanymi z koniecznością wyrównania warstwy kruszywa łamanego na ul. Gwiaździstej - ten etap ruszył 30 sierpnia. Jednak mieszkańcy mieli możliwość dojechania do ulicy Gwiaździstej poprzez ulicę Słoneczną.

- W poniedziałek 3 września wykonawca ułożył pierwszą warstwę nawierzchni bitumicznej, a w czwartek 6 września drugą warstwę. W czasie układania nawierzchni bitumicznej ze względów technologicznych był ograniczony dostęp do niektórych budynków przy ulicy Gwiaździstej. W razie awaryjnej sytuacji służby ratunkowe oczywiście zostałyby przepuszczone pomimo trwających prac – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Według zapowiedzi urzędników, przebudowa ul. Gwiaździstej powinna zakończyć się zgodnie z uową w sobotę 15 września

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości