Wiadomości

Co z remontem Kazimierza Wielkiego?

7 września 2018, 10:06, ak
fot. Anna Kluwak
Czwarty przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie został unieważniony. Wszystko przez to, że jedyna oferta firmy Eurovia Polska przewyższała o ponad 5 mln zł budżet założony przez miasto na realizację inwestycji.

Pierwsze dwa przetargi na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zostały unieważnione, ponieważ do magistratu nie wpłynęły żadne oferty na realizację inwestycji. Natomiast do trzeciego przetargu zgłosiła się firma Eurovia Polska S.A., która chciała 19 mln 430 tys. zł za wyremontowanie drogi. Niestety oferta firmy przewyższała budżet miasta o 9 mln zł – miasto miało przeznaczone na inwestycję 10 mln 27 tys. zł, więc magistrat unieważnił postępowanie.

W czwartym przetargu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego, władze Gorzowa zapisały w budżecie na realizację inwestycji o 3 mln zł więcej niż we wcześniejszych przetargach, czyli 13 mln 035 tys zł.

Natomiast po raz kolejny do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Również tym razem swoją ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 18 mln 212 tys, zł za wykonanie inwestycji. Chociaż jest to o 1 mln zł mniej niż w poprzednim przetargu, to oferta firmy Eurovia przewyższa założony budżet o 5 mln 177 tys. zł.

Po przeanalizowaniu jedynej oferty, magistrat po raz czwarty unieważnił przetarg na przebudowę Kazimierza Wielkiego. W uzasadnieniu czytamy, że postępowanie zostało unieważnione ponieważ cena zaproponowana przez wykonawcę przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

To oznacza, że urzędnicy będą musieli ogłosić kolejny przetarg na realizację inwestycji, ponieważ miasto otrzymało na przebudowę drogi dofinansowanie w wysokości 5 mln 049 tys. zł.

Prace na Kazimierza Wielkiego

Ulica Kazimierza Wielkiego ma zostać przebudowana na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Prace powinny zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2019 roku.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości