Pod marketami pojawili się oszuści!

6 września 2018, 22:07, mk
Widziani byli pod Askaną, pod Lidlem Tesco i Castoramą. Przy wielu gorzowskich marketach pojawiły się dziś osoby o ciemnej karnacji, które twierdzą, że są przedstawicielami stowarzyszenia na rzecz głuchoniemych. Oszuści w ten sposób wyłudzają pieniądze. Nie dajcie się nabrać!

W tej sprawie interweniowała policja. Ktoś zadzwonił na numer 112 i poinformował, że pod jednym z marketów w Gorzowie chodzą osoby o ciemnej karnacji i zachęcają do wpisania się na listę, a później wpłacenia pieniędzy – najczęściej jest to 50 złotych.

- Czy wiecie to za akcja pod Tesco? Rumuni chodzą i zbierają podpisy i nic się nie odzywają? Na kartce tylko mieli napisane ze stowarzyszenie na rzecz głuchoniemych - pomagaj. Nawet nie wiadomo o co chodzi i na co te podpisy, żadnych plakietek, nic – napisała na portalu społecznościowym jedna z gorzowianek.

Okazuje się, że jest to kolejna metoda wyłudzania pieniędzy. Mężczyźni i kobiety udają głuchoniemych. Nic nie mówią, tylko pokazują nam listę i chcą, abyśmy się wpisali. Są nachalni, porozumiewają się na migi, udają osoby niepełnosprawne. Wiele ludzi w końcu się lituje i dla świętego spokoju wpisuje się na listę.

- Myślę sobie, że podpis mi nie zaszkodzi, a jakoś wesprę potrzebujących. I w tym momencie dotarłem do kolumny z darowizną i okrągłymi kwotami poprzednich darczyńców zaczynającymi się od 50 zł w górę – opisuje na portalu natemat.pl sposób działania oszustów jeden z czytelników. Gdy stwierdzimy, że nie mamy gotówki, pokazują nam bankomat. Są bardzo natarczywi i zrobią wszystko, abyśmy w końcu zgodzili się dać pieniądze.

Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych, mieszczący się w Warszawie, potwierdza, że taki proceder ma miejsce w wielu miejscach w kraju. Jedynym sposobem na walkę z oszustami jest natychmiastowe powiadomienie policji. Jeśli zauważycie podobny proceder w Gorzowie - zadzwońcie na policję i dajcie nam znać: redakcja@gorzowianin.com


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości