Wiadomości

Pędził 220 km/h i wyprzedzał na pasach [film]

4 września 2018, 11:22, red
fot. KMP Strzelce
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na „podwójnej ciągłej”, chwilę później jazda z prędkością niemal 220 km/h – to „wyczyn” 51-letniego kierowcy mercedesa. Na szczęście niebezpieczna jazda obywatela Niemiec została przerwana przez policjantów ze strzeleckiej drogówki.

W sobotę 1 września na drodze krajowej nr 22 uwagę policjantów z wydziału ruchu drogowego strzeleckiej komendy zwrócił osobowy mercedes, którego kierowca tak bardzo się spieszył, że postanowił nie czekać do momentu kiedy będzie mógł bezpiecznie wyprzedzać.

- Postanowił w nieodpowiedzialny sposób wyprzedzić jadące przed nim pojazdy na przejściu dla pieszych i na linii podwójnej ciągłej. Sytuacja miała miejsce około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 22. Kiedy policjanci postanowili zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli, okazało się, że będzie to zadanie nie łatwe, bo mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością. Pomiar wskazał, że jest, to prędkość niemal 220 km/h – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą mercedesa siedział 51-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że po prostu bardzo spieszy się do pracy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości