Wiadomości

Zawody ekstremalne w gorzowskim skateparku

31 sierpnia 2018, 11:38, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 2 września w nowo wybudowanym skateparku w parku Kopernika odbędą zawody ekstremalne w jeździe na deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. To pierwsza tego typu impreza w Gorzowie, która jest finansowana z budżetu obywatelskiego

Rozbudowa skateparku w Parku Kopernika została sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt został przyjęty do realizacji w kategorii ogólnomiejskiej. Autorem pomysłu był Wojciech Pięta z gorzowskiego Stowarzyszenia Rowerzyści Aktywiści. Obiekt wybudowano w istniejącym skateparku w Parku Kopernika. Koszt całkowity robót wraz z dokumentacją projektową, nadzorem autorskim i inwestorskim to 823 251 zł.

Prace polegały na wybudowaniu dodatkowych 8 przeszkód wykonanych z betonu. Skatepark podzielony jest na dwie sekcje - streetową oraz bowlową, która jest jedną z największych w Polsce. Obiekt jest dostosowany do użytkowników jeżdżących na rowerach, rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach.

Natomiast w niedzielę 2 września w nowo otwartym i nowoczesnym skateparku w Gorzowie odbędzie się „Lubuskie Grand Prix zawodów ekstremalnych w Skateparku”. Zawody będą stanowić oficjalne otwarcie obiektu połączone z piknikiem dla mieszkańców Gorzowa, którzy będą mogli bliżej zapoznać się ze skatingiem, jak również obejrzeć ewolucje wykonywane na rowerach MTB i BMX.

W namiotach rozstawionych w Parku Kopernika specjaliści będą udzielali rad odnośnie deskorolek, rowerów i hulajnóg. Uczyć będą trików i udzielać porad odnośnie tego jaki sprzęt zakupić. Zawody wyłonią najlepszych zawodników w kategoriach deskorolka, hulajnogi, rower MTB i rower BMX w województwie lubuskim. Zawody są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Program imprezy

godz. 9-10 - zapisy zawodników

godz. 9.45-10.10 - rozpoczęcie eventu, wystąpienia zaproszonych gości

godz. 10.10-10.30 - przygotowanie zawodników, próbne jazdy, treningi pojedyncze pokazy. A także wprowadzenie widowni w świat skejterów.

godz. 10.30-11.30 - start zawodów w kategorii deskorolka. Najlepszy przejazd oraz best trick

godz. 11.30-11.45 - szkółka jazdy dla publiczności na deskorolce

godz. 11.45-12.45 - start w kategorii hulajnoga. Najlepszy przejazd i best trick

godz. 13-13.15 - szkółka jazdy dla publiczności na hulajnodze

godz. 13.15-14.15 - start w kategorii BMX. Najlepszy przejazd i best trick

godz. 14.15-14.30 - szkółka jazdy na BMX i MTB

godz. 14.30-15.30 - start w kategorii rower MTB street/Dirt. Najlepszy przejazd i best trick

godz. 15.30-17 - wolna jazda, pokazy indywidualne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości