Wiadomości

250 hektarów pod inwestycje w Gorzowie

29 sierpnia 2018, 10:29, red
fot. gorzowianin.com
Prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział, że Gorzów już wkrótce będzie miał atrakcyjne tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców. Chodzi o 250 hektarów ziemi znajdującej się przy ul. Myśliborskiej, Mironickiej i trasie S3, która obecnie należy do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, ale w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy może zostać włączona do strefy ekonomicznej.
- Od początku mojej kadencji zabiegałem o przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych, w tym pozyskanie terenów od Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, bowiem nowe grunty inwestycyjne, to bezwzględny kierunek rozwoju Gorzowa. Jestem zbudowany informacją, która dotarła do naszego urzędu z IHARu ze stanowiskiem ministra rolnictwa. Mówi ona o pozytywnej opinii Rady Programowej Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, względem pomysłu przekazania około 250 hektarów gruntów położonych przy ul. Myśliborskiej, na rzecz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – poinformował prezydent Jacek Wójcicki.

W tym przedmiocie zostało również podpisane porozumienie pomiędzy Instytutem a Dyrektorem Generalnym KOWR w Warszawie. Pozytywna opinia Rady Programowej Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin już jest, teraz zatem pozostaje zgoda Prokuratorii Generalnej. Jeśli ta okaże się pomyślna, teren ten może stać się w niedługiej przyszłości częścią Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Teren przy ul. Myśliborskiej posiada już plan zagospodarowania przestrzennego. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S3, jest bardzo dobrze skomunikowany i atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów

– Trzeba przyznać, ze jest to teren znacznie lepiej przygotowany pod nowe inwestycje, niż ten nad którym obecnie pracowaliśmy przy ul. Mironickiej. Mamy świadomość kontrowersji, które budził ten projekt, jednak już dziś zapowiadamy, że nie rezygnujemy z naszych planów. Oczywiście zostaną one przesunięte w czasie, będziemy mieli go znacznie więcej, aby dobrze się przygotować, również w kontekście finansowania infrastruktury– podkreślał prezydent.

Tereny przy ul. Myśliborskiej, w momencie gdy wejdą w zasób Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, będą mogły zostać od razu zaoferowane do sprzedaży w ramach strefy ekonomicznej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości