Wiadomości

Remont Kazimierza Wielkiego wciąż za drogi

27 sierpnia 2018, 11:29, ak
fot. archiwum
Do czwartego przetargu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie zgłosiła się ponownie tylko jedna firma. Również tym razem swoją ofertę złożyła firma Eurovia Polska, która jest o ponad 5 mln zł wyższa, niż założony przez miasto budżet.

Pierwsze dwa przetargi na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zostały unieważnione, ponieważ do magistratu nie wpłynęły żadne oferty na realizację inwestycji. Natomiast do trzeciego przetargu zgłosiła się firma Eurovia Polska S.A., która chciała 19 mln 430 tys. zł za wyremontowanie drogi. Niestety oferta firmy przewyższała budżet miasta o 9 mln zł – miasto miało przeznaczone na inwestycję 10 mln 27 tys. zł, więc magistrat unieważnił postępowanie.

Do poniedziałku 27 sierpnia gorzowscy urzędnicy czekali na zgłoszenia firm w czwartym przetargu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Tym razem władze Gorzowa zapisały w budżecie na realizację inwestycji o 3 mln zł więcej, czyli 13 mln 035 tys zł. Co istotne, miasto otrzymało na przebudowę drogi dofinansowanie w wysokości 5 mln 049 tys. zł.

Po raz kolejny, do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Również tym razem swoją ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 18 mln 212 tys, zł za wykonanie inwestycji. Chociaż jest to o 1 mln zł mniej niż w poprzednim przetargu, to oferta firmy Eurovia przewyższa założony budżet o 5 mln 177 tys. zł.

Teraz urzędników czeka analiza oferty. Magistrat będzie musiał zastanowić się nad tym czy uda się znaleźć brakujące pieniądze i rozstrzygnąć przetarg czy też unieważnić postępowanie i po raz piąty szukać wykonawcy.

Prace na Kazimierza Wielkiego

Ulica Kazimierza Wielkiego ma zostać przebudowana na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Prace powinny zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2019 roku.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości