Smocze łodzie wracają na Wartę

23 sierpnia 2018, 11:05, red
W sobotę 25 sierpnia po raz drugi w Gorzowie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Wszystko dzięki pomysłowi jednego z gorzowian, który został zgłoszony do budżetu obywatelskiego. W imprezie może wziąć udział każdy, jednak trzeba wcześniej wysłać zgłoszenie.

Po raz pierwszy gorzowianie rywalizowali w wyścigach smoczych łodzi 15 lipca, teraz czas na drugą odsłonę zawodów organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Tym razem impreza obędzie się w sobotę 25 sierpnia na przystani klubu sportowego „Admira” przy ul. Wał Okrężny 32.

W sobotę o godz. 8 rano nastąpi otwarcie biura zawodów. Organizatorzy sprawdzą listę zgłoszonych osad, a jeżeli będą wolne miejsca - będzie można zgłosić jeszcze kolejne drużyny. Limit wynosi 16 załóg. Następnie o godz. 9.30 odbędzie się losowanie torów i numerów wyścigów. A o godz. 10 wystartują pierwsze smocze łodzie.

Co istotne, aby wziąć udział w imprezie, trzeba wcześniej się zgłosić. Zapisy drużyn trwają do 24 sierpnia. Zgłoszenia muszą zawierać: nazwę załogi, imię i nazwisko kapitana oraz liczbę zawodników. Należy je przesłać na adres e-mail: smoczelodziebo2018@wp.pl. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób lub maksymalnie 10 osób wiosłujących oraz 1 osobę w roli bębniarza, która będzie nadawała tempo wiosłowania. Udział w zawodach przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie biorą udział w zawodach pod opieką osób dorosłych i muszą wypełnić specjalne oświadczenie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości