Wiadomości

Wybili szybę i ukradli kilka tysięcy złotych

17 sierpnia 2018, 12:20, ak
fot. archiwum
Do zuchwałej kradzieży z włamaniem doszło w czwartek na osiedlu Piaski w Gorzowie. Złodzieje wybili szybę w busie jednej z firm kurierskich i ukradli gotówkę. Mężczyzn szuka policja.

Wszystko działo się w czwartek 16 sierpnia około godz. 15 na osiedlu Piaski. Pod blok przy ul. Sczanieckiej podjechał bus jednej z popularnych firm kurierskich. Kiedy kurier wysiał z samochodu i podszedł do klatki, aby dostarczyć przesyłkę, dwóch mężczyzn wybiło szybę i włamało się do busa.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do busa marki renault master, który należał do firmy kurierskiej. Złodzieje wybili szybę i ukradli z wnętrza pojazdu saszetkę z pieniędzmi. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania podejrzanych – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak ustalił portal gorzowianin.com w skradzionej saszetce znajdowało się blisko 7 tysięcy złotych. Kradzieży dokonało dwóch mężczyzn, którzy po tym jak wybili szybę w zamkniętym busie odjechali z miejsca zdarzenia kradzionym samochodem marki volkswagen passat. Auto zostało następnie porzucone na jednej z ulic na osiedlu Górczyn.

Jeżeli policji uda się zatrzymać sprawców, to za kradzież z włamaniem grozi im od roku do 10 lat więzienia.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości