Wiadomości

Co słychać na Kostrzyńskiej? [zdjęcia]

16 sierpnia 2018, 16:24, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca remontu ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie obecnie realizuje inwestycję na dwóch etapach. Niestety pierwszy etap na odcinku od ul. Tartacznej do zajezdni MZK zaczyna mieć poślizg oraz nie wiadomo czy w sierpniu ruszy trzeci etap obejmujący przebudowę skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej i Dobrej.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej na odcinku ponad 3 kilometrów na odcinku od placu Słonecznego do węzła S3 to najbardziej wyczekiwana inwestycja w Gorzowie od lat. Kontrakt wart 65,2 mln zł realizuje firma Budimex.

W połowie maja ruszył pierwszy etap przebudowy ul. Kostrzyńskiej, który obejmuje odcinek od ul. Tartacznej do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji. Według harmonogramu zaprezentowanego przez firmę Budimex, prace na tym odcinku miały zostać zakończone do 15 sierpnia. Niestety pomimo tego, że robotnicy pracują tam w weekendy i święta, to wszystko wskazuje na to, że roboty na tym odcinku potrwają jeszcze kilka tygodni.

Z kolei prace na drugim etapie na odcinku od Al. 11 Listopada (na wysokości ul. Słonecznej nr 59) do ul. Kostrzyńskiej na wysokości Cerkwi ruszyły w lipcu i jak dotąd idą pełną parą. Według założeń wykonawcy ten etap ma zostać ukończony do końca września i wszystko wskazuje, że ten termin zostanie dotrzymany. Robotnicy zajmują się obecnie montowaniem podkładów oraz szyn tramwajowych.

Jeżeli chodzi o trzeci etap, czyli przebudowę skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej z ul. Dobrą i Warzywną oraz remont odcinka do ul. Nad Wartą, to pod znakiem zapytania stoi to czy roboty ruszą zgodnie z zapowiedziami jeszcze w sierpniu.

Natomiast czwarty etap zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza będzie obejmowała przebudowę skrzyżowania z ul. Dobrą i Warzywną od strony S3 do skrzyżowania z ul. Źródłową i potrwa od października 2018 roku do marca 2019 roku. Natomiast druga część to przebudowa wiaduktu stalowego nad torowiskiem i ul. Zatorze. Tutaj prace potrwają od września 2018 roku do czerwca 2019 roku.

Kolejne etapy przebudowy ul. Kostrzyńskiej zostaną podane przez wykonawcę w trakcie postępujących prac. Ponadto firma Budimex będzie musiała zaktualizować obecny harmonogram robót. Jeżeli nie będzie żadnych większych opóźnień, to wyremontowaną u. Kostrzyńską przejedziemy we wrześniu 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

1/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

2/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

2/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

3/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

3/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

4/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

4/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

5/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

5/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

6/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

6/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

7/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

7/7 Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości