Torowisko poczeka na tramwaj

13 sierpnia 2018, 16:16, red
fot. Anna Kluwak
Trzy miesiące przed czasem zostały zakończone prace przy przebudowie torowiska przy ul. Walczaka. Niestety tramwaj może po nim pojechać najwcześniej za kilkanaście miesięcy.

Wszyscy wykonawcy, którzy realizowali inwestycje w Gorzowie bądź są w trakcie prac w naszym mieście powinni się uczyć od firmy ZUE S.A., która kilka miesięcy przed czasem zakończyła inwestycję. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia przebudowa torowiska przy ul. Walczaka na odcinku od ronda Gdańskiego do stacji paliw przy ul. Walczaka 25b miała zakończyć się do końca grudnia2018 roku. Natomiast firma ZUE S.A, która wygrała przetarg na inwestycję zadeklarowała, że prace potrwają do końca października 2018.

W poniedziałek 13 sierpnia gorzowski magistrat ogłosił oficjalnie, że prace zostały zakończone. Tym samym firma ZUE S.A. zrobiła to niecałe 3 miesiące szybciej przed deklarowanym przez siebie terminem oraz niecałe 5 miesięcy przed terminem wymaganym przez miasto.

Chociaż torowisko, przejazdy i perony przy Walczaka są gotowe i czekają na nowe tramwaje. To niestety w najbliższych miesiącach nie pojedzie po nich żaden tramwaj. Wszystko przez to, że inwestycja realizowana przez firmę Trakcja PRKiI S.A. przy ul. Sikorskiego ma już opóźnienie, a bez ukończenia tej inwestycji, przejazd tramwajów w stronę Silwany nie jest możliwy.

Według ostatniego raportu przebudowa etapu 1A obejmującego odcinek od ul. Dworcowej do ul. Młyńskiej zakończy się dopiero 15 października 2018 roku, chociaż według pierwotnego harmonogramu miała zostać ukończona do 3 sierpnia 2018 roku. Natomiast etap 2b na odcinku od ul. Herberta do Cichońskiego oraz etap 1B cz. 1 na odcinku ul. Herberta do Pionierów wraz ze skrzyżowaniem z ul. Pionierów zakończą się dopiero 22 września 2018, chociaż według pierwszych deklaracji firmy miało to nastąpić do 18 lipca 2018 roku.

Również w przypadku budowy deptaka jest kilkumiesięczne opóźnienie. Wstępnie prace miały ruszyć w maju 2018 roku, jednak tak się nie stało. I co najważniejsze, wciąż nie wiadomo kiedy się rozpoczną. Według inżyniera nadzorującego inwestycję termin zakończenia pierwszej części inwestycji, czyli 23 stycznia 2019 jest nierealny. A jeszcze w lutym miasto zapowiadało, że w styczniu 2019 roku wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

Fotoreportaż


1/7 Nowe torowisko na Walczaka

1/7 Nowe torowisko na Walczaka

2/7 Nowe torowisko na Walczaka

2/7 Nowe torowisko na Walczaka

3/7 Nowe torowisko na Walczaka

3/7 Nowe torowisko na Walczaka

4/7 Nowe torowisko na Walczaka

4/7 Nowe torowisko na Walczaka

5/7 Nowe torowisko na Walczaka

5/7 Nowe torowisko na Walczaka

6/7 Nowe torowisko na Walczaka

6/7 Nowe torowisko na Walczaka

7/7 Nowe torowisko na Walczaka

7/7 Nowe torowisko na Walczaka

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości