Potężny pożar lasu pod Gorzowem [zdjęcia]

8 sierpnia 2018, 14:58, red
fot. czytelnik
W środowe popołudnie doszło do pożaru blisko 40 hektarów lasu pomiędzy miejscowościami Glinik i Kiełpin koło Gorzowa. Na miejsce zadysponowano 19 zastępów straży pożarnej oraz 6 samolotów gaśniczych.

Po godz. 14 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu pod Gorzowem. Ogień pojawił się w młodniku na terenie pomiędzy miejscowościami Glinik, a Kiełpin. 

Na miejsce zostało wysłanych 16 zastępów straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze z Lipek Wielkich. - Pożar obecnie objął 4 hektary lasu. W niektórych miejscach jest to wierzchołkowy pożar młodnika - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, strażacy próbują opanować ogień. Czarny dym widać z odległości kilku kilometrów.

AKTUALIZACJA

godz. 15.50 - Sytuacja ciągle ulega zmianie i w tym momencie na miejscu z ogniem walczy 19 zastępów straży pożarnej oraz 6 zastępów pozostaje w gotowości do działania. Działania straży pożarnej wspomaga 6 samolotów gaśniczych - informuje dyżurny WSKR.

godz. 16.30 - Pożar szybko się rozprzestrzenił i objął obszar blisko 40 hektarów. Na ten moment sytuacja jest pod kontrolą, jednak ogień nie został jeszcze ugaszony. Nasze działania na miejscu mogą potrwać nawet jeszcze trzy godziny. Póki co za wcześnie mówić o jakichkolwiek przyczynach powstania pożaru. - mówi Maciej Iwko z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

godz. 18 - Pożar został opanowany, trwa dogaszanie.

Fotoreportaż


1/5 Pożar lasu

1/5 Pożar lasu

2/5 Pożar lasu

2/5 Pożar lasu

3/5 Pożar lasu

3/5 Pożar lasu

4/5 Pożar lasu

4/5 Pożar lasu

5/5 Pożar lasu

5/5 Pożar lasu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->