Upalny Gorzów

7 sierpnia 2018, 13:12, red
fot. archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubuskiego ostrzeżenie III stopnia przed upałami. W Gorzowie ma być nawet 36 stopni Celsjusza w cieniu. Mieszkańcy powinni pamiętać o nakryciu głowy i piciu dużej ilości wody.

Po raz pierwszy podczas tegorocznych wakacji Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie III stopnia przed upałami dla województwa lubuskiego. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich lubuskich powiatów.

Według prognoz we wtorek 7 sierpnia termometry w Gorzowie mają wskazywać maksymalnie 33 stopnie Celsjusza w cieniu. Natomiast jeszcze goręcej będzie w środę 8 sierpnia i temperatura wzrośnie do aż 36 stopni Celsjusza w cieniu. Z kolei podczas nadchodzącej nocy temperatura minimalna ma wynosić od 18 do 21 stopni Celsjusza.

Jak radzić sobie z upałami w Gorzowie? Mieszkańcy mogą skorzystać z kurtyn wodnych, które zostały rozstawione w pięciu miejscach w centrum miasta. W delikatnej mgiełce można ochłodzić się na Starym Rynku, na skwerze przy dawnym Empiku, na skwerze naprzeciwko Łaźni Miejskiej, przy ulicy Dworcowej oraz na bulwarze Wschodnim. Oprócz tego ochłodę można znaleźć w 8 miejskich fontannach, z czego cztery z nich mają automatyczne uzdatnianie wody. Fontanny znajdują się na Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy „Pałacu Ślubów”, w Parku Róż i na Kwadracie.

Podczas upałów ważne jest nakrycie głowy oraz picie dużej ilości wody. Ponadto jeżeli jest taka możliwość, to należy unikać nadmiernego nasłonecznienia i wychodzenia na dwór jeżeli nie jest to konieczne. Warto stosować kremy ochronne.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x