Zniszczona Kazimierza Wielkiego czeka na wykonawcę

7 sierpnia 2018, 12:42, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie czwarty przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego. Miasto liczy, że tym razem uda się wybrać wykonawcę i ruszyć z pracami. W poprzednim postępowaniu firma chciała o 9 mln zł więcej za inwestycję, niż przewidziało miasto.

Pierwsze dwa przetargi na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zostały unieważnione, ponieważ do magistratu nie wpłynęły żadne oferty na realizację inwestycji. Natomiast do trzeciego przetargu zgłosiła się firma Eurovia Polska S.A., która chciała 19 mln 430 tys. zł za wyremontowanie drogi. Niestety oferta firmy przewyższała budżet miasta o 9 mln zł – według szacunków gorzowskiego magistratu przebudowa Kazimierza Wielkiego powinna kosztować w granicach 10 mln 27 tys. zł. Tym samym trzecie postępowanie zostało unieważnione.

Teraz gorzowski magistrat ogłosił czwarty przetarg na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do poniedziałku 27 sierpnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę robót, to prace przy ul. Kazimierza Wielkiego powinny ruszyć jesienią 2018 roku i zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2019 roku.

Prace na Kazimierza Wielkiego

W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości