Zmarzlik wykluczony z finału mistrzostw Polski

4 sierpnia 2018, 21:51
W sobotę na stadionie w Lesznie zostały rozegrane indywidualne mistrzostwa Polski. Broniący tytułu Szymon Woźniak nie awansował do finału. Bartosz Zmarzlik został wykluczony w finale, natomiast nowym mistrzem Polski został Piotr Pawlicki.

W pierwszym swoim starcie Bartosz Zmarzlik nieznacznie przegrał z Patrykiem Dudkiem. Zawodnik Faubazu Zielona Góra wcisnął się na pierwszym łuku pod łokieć Zmarzlika i szybko pomknął do przodu.

W biegu piątym Zmarzlik zmierzył się ze Szczepaniakiem, Sucheckim i Woryną. Tym razem pozostała trójka była bez szans. Zawodnik gorzowskiej Stali prowadził od startu do mety. Po tym starcie Zmarzlik miał na swoim koncie 5 punktów. Po dwóch seriach wyprzedzał go tylko Piotr Pawlicki (6 pkt).

W kolejnym starcie Zmarzlik musiał niestety uznać wyższość Janusza Kołodzieja. Zawodnik Stali wystartował znakomicie, ale równie szybki był Kołodziej, który momentalnie wjechał na tor jazdy Zmarzlika. Bartek gonił zacięcie do samego końca reprezentanta gospodarzy, ale ten nie dał za wygraną. Po trzech swoich startach Zmarzlik miał na koncie 7 punktów.

W gonitwie numer 13 Zmarzlik dojeżdża do mety jako pierwszy. Za plecami zostawia braci Pawlickich oraz Adriana Miedzińskiego. Natomiast w biegu 17 gorzowianin prowadził od startu do mety. Zostawił z tyłu Woźniaka, Protasiewicza i Kościucha. Po piątej serii startów nasz zawodnik miał na swoim koncie 13 punktów i awansował do finału. Drugi był Kołodziej, trzeci Protasiewicz (po 12 pkt.) a czwarty Piotr Pawlicki (11 pkt.).

W finale pod taśmą zobaczyliśmy Zmarzlika, Kołodzieja, Pawlickiego i Janowskiego. Tuż po starcie na pierwszym łuku wywrócił się Pawlicki, bieg został przerwany. Sędzia zdecydował o wykluczeniu z powtórki biegu Bartosza Zmarzlika, ponieważ ten delikatnie zahaczył tylnym kołem Pawlickiego. W powtórce finał wygrał Piotr Pawlicki.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x