Wiadomości

Prace przy Pomorskiej droższe o 2 mln zł

2 sierpnia 2018, 13:32, ak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na przebudowę peronów tramwajowych i torowiska przy ul. Pomorskiej na odcinku około 350 metrów. Inwestycją zajmie się firma Progreg za kwotę ponad 4 mln zł.

Gorzowski magistrat szukał firmy, która zrealizuje "Przebudowę peronów tramwajowych przy ul. Pomorskiej wraz z remontem torowiska na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Zamenhofa". Miasto miało przeznaczone na inwestycję 2 mln 68 tys. zł. Natomiast do postępowania przetargowego zgłosiły się dwie firmy - Trakcja PRKIL S.A oferując 4 mln 941 tys. zł za wykonanie prac oraz firma Progreg InfraCity z kwotą 4 mln zł.

Miasto po ponad miesiącu analiz zdecydowało rozstrzygnąć przetarg i dołożyć 2 mln złotych do inwestycji wybierając firmą Progreg InfraCity. W uzasadnieniu postępowania urzędnicy tłumaczą, że oferta łódzkiej firmy była najkorzystniejsza ze złożonych ofert.

Wykonawca musi zrealizować inwestycję do 30 listopada 2018 roku. Zakres prac obejmie remont torowiska obejmie odcinek od ronda Ofiar Katynia do ul. Zamenhofa wraz ze zwrotnicą. A także przebudowę peronów tramwajowych w obu kierunkach na wysokości ul. Zamenhofa, wraz z wiatami przystankowymi. Przebudowy doczekają się przejścia dla pieszych, przejazd rowerowy przez torowisko i chodnik.

W specyfikacji istotnych warunków zamówienia możemy przeczytać, że urządzenia przeznaczone do sprzedaży biletów (biletomaty) zostały wyłączone z zakresu przetargu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości