Grand Prix w Gorzowie na kolejne 3 lata?

30 lipca 2018, 16:16, ak
fot. archiwum
W ciągu najbliższych kilku dni BSI powinno podjąć decyzję w sprawie organizacji turnieju Grand Prix na żużlu w 2019 roku. Walkę o organizację żużlowej imprezy oprócz Gorzowa toczy jeszcze Wrocław i Łódź.

Od kilku miesięcy trwa walka o wykupienie praw do organizacji turnieju Speedway Grand Prix w latach 2019-2021 w trzecim polskim mieście po Warszawie i Toruniu. O możliwość organizacji imprezy ubiega się Gorzów, Wrocław i Łódź. Jeżeli chodzi o nasze miasto, to 25 sierpnia 2018 roku odbędzie się ostatni turniej Grand Prix zgodnie z podpisaną umową. Jednak władze Gorzowa nie chcą rezygnować z tej imprezy i złożyły ofertę BSI.

- Do dzisiaj BSI przyjmowało zgłoszenia i wymagane dokumenty. Oprócz nas o organizację Grand Prix walczy również Wrocław i Łódź. W ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy poznać decyzję BSI, jeżeli chodzi o wybór miasta w którym w ciąg trzech najbliższych lat zostaną rozegrane turnieje o tytuł najlepszego żużlowca świata. Z niecierpliwością czekamy na tę decyzję i na obecną chwilę mogę powiedzieć tylko tyle, że nasza oferta jest nieznacznie wyższa od tego, co nasze miasto płaciło za poprzednie turnieje – mówi Radosław Sujak, wiceprezydent Gorzowa.

Ankieta

Grand Prix na żużlu w Gorzowie

  • Musi koniecznie pozostać46.04%
  • Jest niepotrzebne, to za duży wydatek28.77%
  • Może wrócić do Gorzowa za kilka lat10.1%
  • Niech będzie, chociaż coś się dzieje15.09%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 921

Za trzy turnieje Grand Prix w latach 2016-18 oraz organizację Drużynowego Pucharu Świata w 2019 roku miasto zapłaciło kwotę ponad 950 tysięcy funtów brutto, czyli ponad 4,4 mln zł. A od 2010 roku, czyli od pierwszego turnieju GP w Gorzowie – kwotę około 15 mln zł.

Czy Gorzów ma szansę na wykupienie praw do rozegrania Grand Prix w latach 2019-2021? Według dziennikarzy Przeglądu Sportowego – nie. Wszystko przez to, że Wrocław znalazł sponsora tytularnego do organizacji imprezy i to właśnie Wrocław jest na prostej drodze do zgarnięcia Gorzowowi sprzed nosa turnieju. Według Przeglądu Sportowego aby przekonać do siebie władze BSI, wrocławianie wyszli z propozycją wyłożenia pieniędzy na najbliższe zawody Grand Prix w Szwecji i to ma być karta przetargowa w walce o organizację imprezy we Wrocławiu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości