Dramatyczne potrącenie dwóch osób na pasach

28 lipca 2018, 13:10, red
fot. Taxi Askana
W piątek późnym wieczorem przy ul. Kasprzaka w Gorzowie kierowca audi potrącił dwie osoby przechodzące przez przejście dla pieszych. Kobieta i mężczyzna zostali przetransportowani do gorzowskiego szpitala. Stan mężczyzny jest określany jako krytyczny.

Do potrącenia pieszych doszło w piątek 27 lipca około godz. 23.45 na przejściu dla pieszych przy ul. Kasprzaka koło stacji paliw BP. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy od kierowcy Taxi Askana na numer 45 00 66 400.

Kierowca audi A5 jechał od strony Bolemina w kierunku centrum Gorzowa, natomiast przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych przechodził mężczyzna z kobietą. 

- 34-letni kierujący audi jechał ul. Kasprzaka i potrącił dwie osoby przechodzące prawidłowo przez pasy. Kierowca audi był trzeźwy, tłumaczył policjantom, że po prostu nie zauważył pieszych którzy weszli na pasy. Potrącona kobieta z licznymi złamaniami została przetransportowana do gorzowskiego szpitala. Natomiast mężczyzna trafił do szpitala w stanie krytycznym – mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 34-letniemu kierowcy, a za spowodowanie wypadku odpowie przed sądem.

- Mężczyzna, który został przetransportowany do szpitala z wypadku komunikacyjnego przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii. Jego stan się nie zmienił - mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

AKTUALIZACJA 29.07.2018 

Mężczyzna, który został potrącony przez 34-letniego kierowcę zmarł w szpitalu wskutek odniesionych obrażeń, które były bardzo poważne. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości