Wiadomości

Torowisko na Walczaka gotowe przed czasem [zdjęcia]

27 lipca 2018, 12:36, ak
fot. Anna Kluwak
Do końca lipca firma ZUE S.A. zakończy prace przy przebudowie torowiska przy ul. Walczaka w Gorzowie. To kilka miesięcy przed wyznaczonym terminem realizacji inwestycji. Na ukończeniu pozostanie jedynie ścieżka rowerowa wzdłuż torowiska.

Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia przebudowa torowiska przy ul. Walczaka na odcinku od ronda Gdańskiego do stacji paliw przy ul. Walczaka 25b miała zakończyć się do końca 2018 roku. Natomiast firma ZUE S.A, która wygrała przetarg na inwestycję zadeklarowała, że prace potrwają do końca października 2018.

Jednak tempo prac prowadzonych przez wykonawcę przy ul. Walczaka pozytywnie zaskakiwały wszystkich, którzy na co dzień przyglądali inwestycji. Każdego dnia, nawet w weekendy do późnych godzin popołudniowych na placu budowy ciągle byli robotnicy, którzy intensywnie pracowali przy torowisku.

Jak się okazuje, firma ZUE S.A. zawstydzi chyba wszystkich wykonawców realizujących inwestycje w Gorzowie, ponieważ przebudowa torowiska przy ul. Walczaka zakończy się przed czasem. Tym bardziej, że wszystkie ważniejsze remonty w mieście kończyły się ze znacznym opóźnieniem. W tym przypadku warto podkreślić, że wykonawca rozpoczął inwestycję wartą 14 mln zł na początku stycznia 2018 roku.

- Firma ZUE deklaruje, że przebudowa torowiska zostanie zakończona do końca lipca 2018 roku. Natomiast firma Infrakom ma ukończyć budowę ścieżki rowerowej na całym odcinku na przełomie sierpnia i września 2018 – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości