Wiadomości

Ludzkie kości przywiezione z ziemią

27 lipca 2018, 10:28, red
fot. archiwum
Prokuratura bada szkielet wraz z czaszką, który został odnaleziony na placu budowy przy ul. Warszawskiej w Gorzowie. Śledczy ustalają również w jaki sposób kości trafiły na prywatną posesję.

W poniedziałek 16 lipca informowaliśmy o odnalezieniu szczątków ludzkich na jednym z placów budowy przy ul. Warszawskiej w Gorzowie. Kości które były przysypane gruzem i ziemią, zostały zabezpieczone przez prokuratora do badań.

- Został powołany biegły w celu oceny wieku tych kości oraz ustalenia płci zmarłej osoby. Według ustaleń prokuratora na teren prywatnej posesji była przywożona ziemia do celów budowlanych. Ziemia była dostarczana przez zamówioną firmę. W trakcie oględzin miejsca okazało się, że ktoś zrobił sobie tam dzikie wysypisko i zwoził również w to miejsce ziemię i gruz bez wiedzy właścicieli. Teraz musimy ustalić czy kości zostały przywiezione z zamówioną ziemią czy też przez nieznaną osobę – tłumaczy prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Jak udało się ustalić portalowi gorzowianin.com w ziemi zostało odnalezionych sporo elementów ludzkiego szkieletu wraz z czaszką. Badania kości potrwają nawet kilka tygodni.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości