Wiadomości

Ukradł kasetkę z pieniędzmi z kościoła

25 lipca 2018, 09:55
fot. KWP
Włamał się do kościoła w Brzeźnie i ukradł kasetkę z datkami. Powód? Potrzebował pieniędzy na alkohol i papierosy. Sulęcińscy kryminalni zatrzymali złodzieja. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W niedzielę 15 lipca dyżurny sulęcińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do obiektu sakralnego. Mieszkanka Brzeźna przechodząc obok budynku kościoła zauważyła, że boczne drzwi są uszkodzone. Natychmiast powiadomiła księdza, a ten następnie policję.

- Na miejsce został skierowany patrol, który zaczął ustalać czy i w jakich okolicznościach doszło do włamania. Równolegle do działania ruszyli kryminalni. Po wejściu do wnętrza budynku, ksiądz opiekujący się kościołem początkowo stwierdził, że nic nie zginęło – opowiada Klaudia Richter, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Jednak uwagę pracującego na miejscu technika policyjnego zwróciła drewniana kasetka, która była uszkodzona. Okazało się, że z jej wnętrza zniknęły pieniądze. W tej sytuacji do działania zostali zaangażowani kryminalni.

- Przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Opierając się na doświadczeniu oraz wiedzy operacyjnej dotarli do 26–letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia przestępstwa – mówi Richter.

Mężczyzna przyznał, że potrzebował pieniędzy na alkohol i papierosy. Łączna wartość poniesionych strat oszacowana została na 1200 zł. Drzwi, które uszkodził mężczyzna były zabytkowe. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości