Wiadomości

Wybili szybę i wynieśli cenny sprzęt ze sklepu

20 lipca 2018, 13:50, red
fot. gorzowianin.com
Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek w sklepie przy ul. Myśliborskiej w Gorzowie. Złodzieje wybili szybę w drzwiach wejściowych i ukradli sprzęt elektroniczny wart kilkanaście tysięcy złotych.

W nocy z czwartku 19 lipca na piątek 20 lipca doszło do włamania do popularnego sieciowego sklepu ze sprzętem RTV i AGD przy ul. Myśliborskiej. Około godz. 3 w nocy złodzieje wybili szybę w drzwiach wejściowych, weszli do środka i ukradli cenny sprzęt elektroniczny.

- Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu od ochrony obiektu. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza i policjanci z psem tropiącym, a wiadomość o włamaniu i kradzieży sprzętu elektronicznego została wysłana do wszystkich patroli. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszystkie ślady oraz monitoring ze sklepu. Trwa praca operacyjna, która pozwoli na dotarcie do sprawców – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Ile sprzętu zginęło i o jakiej wartości? Póki co trwa inwentaryzacja w sklepie i liczenie strat. Wiadomo, że złodzieje wynosili ze środka cenny sprzęt o małych gabarytach. Według wstępnych szacunków mowa skradzionym sprzęcie elektronicznym o wartości kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wszystko wskazywało na to, że włamanie było starannie zaplanowane. Według art. 297 kodeksu karnego za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości