Wiadomości

Kosmiczna oferta na Kazimierza Wielkiego

16 lipca 2018, 11:35, ak
fot. archiwum
Do trzeciego przetargu na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zgłosiła się tylko jedna firma. Niestety jedyna oferta przewyższa założony budżet o ponad 9 mln zł. Tym samym inwestycja stoi pod znakiem zapytania.

Pierwsze dwa przetargi na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego zakończyły się unieważnieniem, ponieważ do magistratu nie wpłynęły żadne oferty na realizację inwestycji. Miasto liczyło, że do trzeciego postępowania zgłoszą się wykonawcy, ponieważ termin zakończenia prac przy ul. Kazimierza Wielkiego został wydłużony do 31 sierpnia 2019 roku, a nie tak jak na początku do końca grudnia 2018 roku.

Do trzeciego przetargu na przebudowę drogi zgłosiła się tylko jedna firma. Jak się okazało, swoją ofertę na kwotę 19 mln 430 tys. zł złożyła firma Eurovia Polska S.A. To o ponad 9 mln zł więcej, niż w swoim budżecie przewidziało miasto. Według szacunków gorzowskiego magistratu przebudowa Kazimierza Wielkiego powinna kosztować w granicach 10 mln 27 tys. zł. Co istotne, na zrealizowanie inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie w postaci subwencji o wartości 5 mln 49 tys. zł.

Prace na Kazimierza Wielkiego

W ramach prac zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości